Stream.cz - Internetová TV

V tomto článku si řekneme něco o známém portálu Stream.cz. Tento internetový portál je v úplném vlastnictví společnosti Seznam.cz od roku 2011. Jedná se o jakousi internetovou televizi, která je cílená hlavně mladším ročníkům. Stream je v mnohém, velice podobný portálu Google YouTube. Základní obsah www.stream.cz spočívá z uživatelských videí, které zde může nahrát jakýkoliv registrovaný uživatel, ale aby to nebyla pouhá kopie portálu YouTube, tak musel Seznam.cz Stream.cz o něco obohatit. Obohatil ho o zajímavé pořady, kterých je v současné době celá řada. V nedávné době Seznam.cz Stream.cz obohatil například o pořad MENU domů, kde moderátorka Veronika Kokešová navštěvuje většinou dražší restaurace, zkouší zde jejich jídla a poté Vám ukazuje, jak si toto jídlo připravit doma za mnohem nižší ceny. Stream video v současné době denně sleduje více jak 300 tisíc lidí.

Soutěž Milión za milión

V minulosti se také Seznam stream.cz pokusil obohatit o různé soutěže. Jedna z nich byla ku příkladu "Milión za milión", kde stream.cz nabídl milión korun tomu, kdo vytvoří vlastní amatérské video, které bude mít jeden milión shlédnutí.

Bohužel se to nikomu nepovedlo, avšak ti nejlepší byli obdarování hodnotnými cenami. Veškeré stream.cz videa jsou samozřejmě zdarma ke shlédnutí. Výdělek tohoto portálu tedy závisí hlavně na reklamě, která je buď na okrajích internetové stránky www.stream.cz a nebo se Vám reklama zobrazí ještě před spuštěním Vámi vybraného videa.

Stream.cz videa

Nyní bychom si mohli povědět něco o tom, jak začít nahrát vlastní stream video. V podstatě k tomu potřebujete pouze účet na Seznam.cz. Následně najedete na stream.cz, kde kliknete v pravém horním rohu na kolonku "přihlásit se" a poté už nahráváte Vaše videa, které může shlédnout kdokoliv. Stream klade důraz na to, abyste těmito videi neporušovali autorská práva (tedy aby videoklipy neměly jiného majitele, než toho, který je nahrál, popřípadě byste měli mít povolení od majitele uveřejnit jeho video). Pokud by byly videa nevhodné, pak při jejich nahrávání musíte zaškrtnout, že je to nevhodné pro mladistvé. Nahrávat na stream.cz videa můžete i v HD kvalitě. Mimo to zde také najdete i různé live Stream pořady. Také se zde nachází zajímavé, u mužů oblíbené sexy stream.cz videa, ve kterých najdete například nějaké peprné scény z filmů a podobně. Nedá se ale říct, že byste našli na Stream sex videa, jelikož není povoleno nahrávat přímo porno videa. Mezi další oblíbenou kategorii patří bezesporu Stream music. Patří mezi ně slavné písně Českých, Slovenských i světových zpěváků a zpěvaček.

Ještě v nedávné době obsahoval také stream.cz Prima TV pořady a seriály, ovšem v současné době zde najdete pouze pořad Autosalón. Samozřejmostí je, že se pod každým videem nachází diskuze, do které se však mohou zapojit pouze přihlášení uživatelé. Seznam stream.cz v roce 2012 obohatil o jeden z nejoblíbenějších pořadů, který moderuje šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk.

Peklo na talíři

Tento pořad najdete pod názvem Stream Peklo na talíři. Známý moderátor zde poukazuje na nekvalitní potraviny, které najdete v Českých supermarketech, a povzbuzuje lidi, aby četli etikety a začali nakupovat něco lepšího. Stream TV sponzoruje ještě mnoho jiných pořadů na různá témata. Dalo by se říct, že si každá věková kategorie přijde na své a jistě se zde zabaví. Stream se neustále vyvíjí a vznikají nové a nové projekty, které tento server obohacují, to je také důvod, proč se jeho návštěvnost neustále zvyšuje.

Do rozvoje projektu Stream.cz se můžete zapojit také i Vy, neváhejte proto vyzkoušet na tento portál nahrát nějaké svá vtipná videa, nebo například video-návody na počítačové hry, kde ostatním hráčům můžete například ukázat, jak se dá projet nějaké konkrétní herní kolo, nebo případně celá hra. Možností jak se můžete zapojit je opravdu spoustu.