Facebook Messenger

Facebook je už spoustu let nepostradatelnou součástí našich životů. Sociální síť, která si získala pravděpodobně každého napříč všemi generacemi. Virtuální svět, v němž lze velice snadno sdílet řadu věcí a také komunikovat. A právě komunikace byla v roce 2008 posunuta na vyšší úroveň, o což se postaral původní Facebook Chat dnes známý jako Facebook Messenger. Mobilní aplikace přinášející daleko vyšší přehlednost, komfort a flexibilitu při psaní mezi jednotlivými uživateli. Aplikace Messenger pracuje na obou dvou známých platformách, tedy na Androidu a iOS, pro něž vznikla v roce 2011. Novodobá aplikace Messenger se může chvástat svou popularitou a oblíbeností. Hovoří o tom statistiky uživatelů. Například od roku 2015 do roku 2017 jejich počet narostl dvojnásobně.  A to z 600 milionů na 1,2 miliardy spokojených klientů. Facebook Messenger v tomto směru láme mnohé rekordy konkurenčních komunikátorů a stává se důležitou součástí Facebooku na komunikační úrovni. Stačí jen nainstalovat Messenger a přesvědčit se o tom.

Messenger bez Facebooku

Pokud používáte Facebook, bylo by asi s podivem, kdybyste ještě neměli Messenger. Stáhnout si jej lze z internetu, respektive se můžete přihlásit na internetu, popřípadě zvolíte stažení mobilní aplikace. K tomu slouží AppStore a GooglePlay nebo adresa Messenger.com. A v čem spočívá kouzlo tohoto komunikačního nástroje? Základem všeho jsou pochopitelně konverzace. Stačí nainstalovat Messenger a můžete se pustit směle do psaní. Okamžitě vidíte všechny, kdo využívají Facebook, potažmo komunikují přes program Facebook Messenger. Nemusíte si předávat žádná telefonní čísla, prostě si začnete psát se svými facebookovými přáteli, a to v podstatě napříč všemi zařízeními. Tento systém známý z Messenger.com je postaven na vysoké přehlednosti chatů. V rámci nich nechybí ani vyhledávání. Díky tomu snadno a rychle najdete to, co hledáte. Messenger.com je takovým pomyslným odrazovým můstkem, jak si zjednodušit psaní s přáteli a získat mnohé navíc.

Tato aplikace nezůstává pozadu oproti jiným konkurentům. To znamená, že v rámci psaní můžete vyjadřovat své emoce a pocity odlišnými způsoby. Na stránce Messenger.com, respektive v samotné aplikaci lze používat nejrůznější smajlíky, jak je v dnešní době zvykem. Někdy jeden obrázek vypoví o tom, co chcete napsat daleko více než tisíc slov. To je stará známá věc a u aplikace Facebook Messenger to platí dvojnásob. V tomto případě jsou Vám k dispozici také samolepky a GIFy. I to je cesta, jak za Vás může aplikace Facebook Messenger vyjádřit niterní pocity. Ke všemu máte pochopitelně velice snadný přístup a odepisování na zprávy od kohokoliv, to je zkrátka radost.

Ať už použijete Messenger bez Facebooku nebo s Facebookem, můžete si být jisti tím, že multimediální svět začne nabývat zcela jiných podob. Máme na myli hlavně zasílání Vašich vlastních fotografií. To uměl i Messenger bez Facebooku. Fotky je pochopitelně možné upravovat a dodat jim potřebné kouzlo. Messenger.com Vám umožní zakomponovat do fotografie nejrůznější prvky, obrazce, psaný text nebo provedete jakékoliv jiné úpravy. K tomu slouží praktické filtry, jež změní fotografii k nepoznání. Takový je Facebook Messenger v celé své kráse.

Další věcí, jíž oceníte při komunikaci s přáteli je zasílání namluveného slova. Pokud nechcete psát, navštivte stránku Messenger.com a přesvědčte se o tom sami. V mobilní aplikaci stačí nahrát vzkaz a poslat ho. To aplikace Messenger umí. Asi nic není jednoduššího než právě sdělení touto formou. Pokud to chcete vyzkoušet, čeká Vás instalace. Messenger Vás pak přesvědčí o tom, že můžete dělat ještě více. Třeba volat se svými kontakty. A když Vám nebude stačit ani mluvené slovo, jděte dál. Jsou to videohovory, které má Facebook Messenger propracované do nejmenšího detailu. Ostatně videochat v současnosti získává na rostoucí popularitě. A realizovat jej nemusíte pouze s jedním člověkem, ale klidně s větší skupinou lidí najednou. Nevěříte? Pak Vám stačí stáhnout Messenger a o všem se přesvědčit na vlastní kůži. Obsluhu takového videohovoru dokáže naprostý laik, protože tato aplikace cílí na jednoduchost a tím pádem i širokou použitelnost.

Messenger.com – potřebujete Facebook?

Od roku 2015 fungoval Messenger bez Facebooku. To znamená, že uživatelé při registraci nemuseli mít účet na Facebooku. Stačilo navštívit internetový portál Messenger.com nebo stáhnout aplikaci a bylo po starostech. Vše bylo svázáno pouze s telefonním číslem konkrétního člověka a proběhla velice snadná instalace. Messenger pak fungoval a byl přístupný pro ty, kdo sociální síti Facebook jednoduše nepřišli na chuť. Jenže to se zlomilo právě nyní. 

Messenger bez Facebooku

Messenger bez Facebooku se pomalu stává velkou neznámou. Pokud tedy chcete komunikovat se svými přáteli prostřednictvím této aplikace, je třeba vlastnit facebookový účet. Ten si založte ještě dříve, než se přihlásíte na webu Messenger.com.

Jak nainstalovat Messenger?

Jestliže Vás láká rychlá komunikace s přáteli, pak si musíte nainstalovat Messenger. Rozhodně to není nic složitého a odměnou se Vám stane to, že budete v neustálém spojení se svými blízkými. A to zcela zdarma a bez poplatků. Facebook Messenger je totiž naprosto zdarma. Stačí Vám jenom připojení k internetu, ať už prostřednictvím datového balíčku nebo bezdrátové wi-fi sítě. Připojení k internetu pochopitelně musíte mít už předtím, než přijde na řadu instalace. Messenger díky tomu získáte obratem.

Neobávejte se ani žádného složitého potvrzování nebo povolování oprávnění v mobilním telefonu. Opravdu stačí jenom stáhnout Messenger a všechno jde, jako po másle. Kdo by si přece jenom náhodou nevěděl rady, může čerpat na internetu. A to prostřednictvím portálu Messenger.com. Například velikost tohoto komunikačního programu určeného pro systém iOS má asi 145 MB. Jak můžete vidět, aplikace Messenger není ani objemná.

Jak stáhnout Messenger ještě dnes?

Aplikace Facebook Messenger je dostupná 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, takže pokud se rozhodnete komunikovat s přáteli tímto způsobem, můžete začít okamžitě. Nic Vám v tom nebrání. Stáhnout Messenger můžete během pár vteřin a ihned se pustíte do jeho používání. Nezapomínejte pouze na jednu věc. Odteď už nefunguje Messenger bez Facebooku.

Aplikace Messenger toho nabízí daleko více

Nakonec se ještě zmíníme o tom, co aplikace Messenger prezentuje nad běžný standard. Je to třeba sdílení polohy s nejbližšími přáteli nebo rodinou. Dále to může být chatování s firemními zákazníky. Messenger.com je pro tyto účely, jako stvořený. Vždyť už to znáte z předešlých odstavců. Stačí jen instalace. Messenger začnete používat obratem.

Vypíchnout bychom chtěli ještě možnost posílat peníze bezpečně a snadno mezi přáteli. Facebook Messenger to umožňuje, když máte v aplikaci vloženou svou platební kartu.

Používejte Messenger. Instalace je snadná

Není na co čekat. Je třeba stáhnout Messenger a pustit se do jeho instalace. Vždyť právě tato aplikace dbá na bezpečnost Vašich dat nejvíce. Dopomůže Vám k tomu jen instalace. Messenger Vaši komunikaci bude držet v maximální tajnosti. Dokonce můžete využít i blokování nechtěných konverzací. Stačí nainstalovat Messenger a přesvědčit se o tom.

Tak neváhejte a jděte s dobou. Nainstalovat Messenger zvládne opravdu každý.