Atlas.cz

Atlas je slovo, které má samo o sobě mnoho významů. Atlas je titán, co podepírá nebeskou klenbu a drží na svých ramenou celou Zemi. Atlas je soubor map. Atlas je první krční obratel. Atlas je pohoří v severní Africe. V každém z jeho významů můžeme najít obrovitost, majestátnost, něco co má váhu a o co se lze opřít, něco co sděluje, že je Atlas centrum všeho dění. Na tuzemském internetu je stejnojmenný portál Atlas.cz v současné době provozovaný společností Centrum Holdings s.r.o., a pokud chceme dostát významu předchozího sdělení, je zároveň taky centrem, takže je to správně Atlas Centrum.cz. A aby v tom nebylo příliš mnoho chaosu, je potřeba zavítat do historie českého internetu. Stránky www.atlas.cz vznikly v dobách jeho překotného rozvoje, ještě v minulém tisíciletí, přesněji v roce 1997, jako ukázka využití skriptovacího jazyka ASP. Později Atlas.cz navázal spolupráci se společností Microsoft, která jej zařadila do své produktové sítě celosvětového portálu MSN. V roce 2001 majetkově vstoupila do Atlas.cz investiční skupina EPIC Holding.

Rozšíření do okolních zemí

Společnost expanduje na Slovensko jako portál www.atlas.sk a na Ukrajinu. Vzhled portálu Atlas.sk a www.atlas.cz se krom obsahu zásadně nelišil a uživatel jej mohl využívat, tak jak jej znal. V současné době oba portály Atlas.cz i Atlas.sk zachovávají svůj status quo. V průběhu roku 2003 začal portál Atlas.cz poskytovat připojení k internetu. O rok později byla obnovena spolupráce se společností Microsoft.

Integrace s Centrum.cz

A o necelé tři roky později, v září roku 2006, navštívilo domovské stránky Atlas.cz více než 2 200 000 unikátních návštěvníků. Začátkem roku 2008 se stránky www.atlas.cz začaly integrovat do konkurenčního projektu Centrum.cz. Proces akvizice byl ukončen v květnu téhož roku a od toho okamžiku se oficiálně jedná o portál atlas.centrum.cz a Atlas.cz domovská stránka už nikdy nevystupuje samostatně. Právě z tohoto důvodu jsou portály atlas.cz centrum.cz shodné.

Domovské stránky Atlas.cz

Jak tedy atlas.centum.cz charakterizovat? Jako vyhledávač atlas.cz? Možná jako atlas email? Nebo je to stále ještě jen atlas.cz připojení k internetu? Google o něm uvádí následující: Atlas.cz - Denní a praktické informace, katalogové vyhledávání, atlas.cz email a chat. A jak to odpovídá současné realitě? Projekt www.atlas.cz je stále druhý nejnavštěvovanější internetový portál v ČR. Podle aktuálního měření prováděného společností NetMonitor navštívilo začátkem září roku 2013 domovské stránky atlas.cz průměrně 2mil návštěvníků. Hlavní stránka portálu přináší aktualizovaný přehled nejdůležitějších denních zpráv. Pro vyhledávání informací nabízí atlas.cz vyhledávač google.cz v jeho rozšířené podobě. Dále hlavní stránka zprostředkuje uživatelům portálu atlas.cz přihlášení k emailu, který jako jednu ze svých základních služeb produkt atlas.cz mail zdarma poskytuje. Zvolený email atlas.cz má pak standardní formát jméno@atlas.cz. Pozor přitom na často zaměňovanou koncovku atlas mail.cz. Pro ty uživatele, kteří chtějí být přihlášení na atlas mail neustále a mít svou poštovní schránku, zprávy a emaily v ní neustále online, předkládá jednoduchou volbou Atlas přihlášení natrvalo.

Po přihlášení

Po správně provedeném úkonu na atlas.cz email přihlášení, je tedy všem klientům bez rozdílu umožněno využívat veškeré služby moderního poštovního klienta. A ať už jste k atlas.cz přihlášení nebo k Atlas přihlášení nejste můžete dále využívat veškeré výhody, které www.atlas.cz pro své návštěvníky nabízí. Mimo výše zmíněné www.atlas.cz maily jsou na stránkách portálu přehledně uvedené další hlavní kategorie, jakými jsou například informace o počasí, TV program, dále to jsou kategorie, které uživatele přesměrují na další samostatné projekty společnosti Centrum Holdings s.r.o., jako je Žena.cenrum.cz, Najisto.cz, RealityMix.cz, Cars.cz, Amapy.cz nebo slevový portál Amplion.cz. Ale ani na ostatní portál Atlas.cz nezapomíná, na speciální herní stránku gamescafe.cz například uživatele zavede odkaz www.hry.atlas.cz. Mimo Atlas.cz hry jsou to dále i mnohé další a neméně zajímavé kategorie.

Shrnutí

Portál atlas.centrum.cz je precizně vyvážený informační internetový portál s mnoha výhodami pro ty, kteří vědí, co od internetu jako takového očekávat. Staňte se i Vy jedním z dvou miliónů spokojených návštěvníků, kteří den co den domovské stránky atlas.cz používají jako vstupní bránu do internetu nebo využijte atlas.cz email přihlášení ke správě své internetové komunikace.