Bing Překladač

V tomto článku bychom rádi blíže specifikovali službu Bing překladač, o které jste už dříve slyšeli. Určitě Vás někdy zajímalo, jak vlastně tento překladač Bing vymyslel a jak tedy i funguje. Překladač vět funguje na poměrně složitém principu, kdy jakmile zadáte nějakou větu v jazyce, který chcete přeložit, tak Vám bude ihned translator online vyhledávat z nesčetných překladů uložených na internetu a bude se snažit najít ty, které nejvíce odpovídají Vašemu zadanému textu. Díky algoritmům vyhodnotí, jaký překlad bude nejsprávnější. Obecně lze z toho vyvodit, že čím větším množstvím textu zaplníte překladač vět a textů, tím horší a méně přesný bude výsledný překlad. Tento online překladač vět a textů můžete najít na internetové stránce bing.com, kdy kliknete na kolonku "more" a zde si vyberete položku "translator". Můžete si zde také nastavit, aby se Vám online překladač zobrazil v hlavní nabídce na stránce www.bing.com. Pokud je to pro Vás zbytečně složité a nechcete se tím zatěžovat, tak není nic jednoduššího, než když do webového prohlížeče zadáte adresu http://www.bing.com/translator/ a překladač se Vám objeví hned.

Chcete-li tedy přeložit delší a jednodušší texty, tak můžete beze strachu zvolit Bing Translator, který díky široké slovní zásobě umí text přeložit opravdu kvalitně a především správně. Nedoporučujeme Vám však, abyste výsledný překlad delšího textu brali hned za 100% správný, jelikož je velká pravděpodobnost, že v něm budou chyby tak velké, že text nebude dávat smysl.

Funkce překladače

Hledáte-li kvalitní překlad, který nebude mít chyby, je lepší nespoléhat se na online překladač vět a textů, ale raději si zaplatit nějakého překladatele, který se tím živí a může Vám zaručit 100% správnost a korektnost celého překladu. Nyní si povíme, jaké může ještě online překladač vět a textů mít využití, kromě klasického překladu manuálně vloženého textu. Vzhledem k tomu, že má Bing překladač otevřené API rozhraní, které umožňuje programátorům začlenit službu Bing translator do jejich aplikací a programů, tak může přeložit nějaký program či internetovou stránku na počkání. Například navštívíte španělskou stránku, ale vzhledem k tomu, že španělsky neumíte, tak textu nebudete rozumět a proto Vám tuto stránku přeloží online překladač a Vy tak díky tomu můžete navštěvovat i zahraniční weby, které jsou psány v jazyce, který neovládáte. V posledních letech se také překladač vět online začlenil i na různé online chaty.

Online překladač vět a textů

To znamená, že si můžete psát například s lidmi z cizích zemí a budete jim alespoň v základě rozumět. Stačí, když povolíte, aby Vám Bing Translator mohl překládat zprávy v chatu, což tento překladač sám o sobě umí. Jelikož jde doba stále kupředu, tak se tento translator Bing snaží využít i na jiných zařízeních, než pouze na počítačích či noteboocích. Zejména v posledních letech se Bing snažil převést překladač vět online na platformu mobilních telefonů a tabletů. V celku se to povedlo, a proto si v současné době můžete stáhnout tuto aplikaci zcela zdarma do mobilu. Naprostou novinkou, kterou pro tento translator Bing vytvořil je speciální funkce této mobilní aplikace, která Vám umožní přeložit texty, které bude snímat Váš fotoaparát. Ku příkladu uvidíte někde v zahraničí ceduli s nápisem, ale nebudete jí vůbec rozumět. Jednoduše na ní svým mobilním fotoaparátem najedete a translator Bing to okamžitě přeloží. Prozatím je to ještě raná věc, takže od toho nemůžete čekat zázraky, ovšem do budoucna to vypadá opravdu lákavě.

V neposlední řadě bychom měli říct několik vět na téma Bing bar. Jako většina světových vyhledávačů, jako jsou Google, Yahoo a jiné, tak i bing.cz má svůj plug-in. Bing bar má velice dobré využití, pokud využíváte některé služby tohoto vyhledávače. Budete je tak mít kdykoliv po ruce. Je to díky tomu, že se Vám vytvoří speciální kolonka u vyhledávače se všemi dostupnými službami. Zde máte také mimo jiné i překladač Bing.

Integrace do prohlížečů

Pro ty, kteří používají Google Chrome, máme špatnou zprávu, jelikož tento Bing bar nemůže být nainstalován v tomto prohlížeči, a tedy nebudete mít rychlý přístup na překladač online ani na ostatní služby. Je to v celku pochopitelné, protože se tím Google chrání, aby lidé nezačali ve větší míře používat Bing. Tento doplněk můžete nainstalovat například v prohlížeči Internet Explorer, či Mozilla Firefox. Online překladač vět můžete využívat neustále kdykoliv a kdekoliv, pokud máte datové připojení k internetu. Určitě není na škodu jej občas využít, když se Vám nechce hledat jedno slovo ve slovníku. Snad každý translator online se neustále vyvíjí a vylepšuje. Ani překladač vět a textů od vyhledávače Bing není výjimkou, a proto by byla škoda, kdybyste ho nevyužili.

Výhody

Největším lákadlem, které nabízí translator online je, že nemusíte na internetu hledat nic ve smyslu "Bing překladač instalace", jelikož se tato služba prostě neinstaluje. Všechny tyto skutečnosti znamenají, že klasický a plnohodnotný překladač vět můžete využívat v mobilu stejně jako na počítači a to přináší jak si jistě sami umíte představit opravdu mnoho výhod.