Centrum.cz

Zde se dozvíte základní informace o druhém nejnavštěvovanějším internetovém portále v České republice, kterým je centrum.cz. Tento vyhledávací portál byl založen v roce 1997 třemi lidmi. Původně byl tento vyhledávací a sociální portál pouze v české verzi, ovšem v roce 2000 vznikla ještě Slovenská verze na adrese www.centrum.sk, která má v podstatě všechny stejné funkce i prostředí, ovšem má vlastní zpravodajský server, který je zaměřený na události ve Slovensku. Jelikož měl portál Centrum poměrně velký úspěch, tak postupně začal rozšiřovat množství nabízených služeb a funkcí. Společnost, která vlastní tento web (Centrum.cz.Holdings B.V.) odkoupila konkurenční vyhledávací portál Atlas a v roce 2008 proběhla integrace těchto dvou portálu, což tedy znamená, že se jedná v podstatě o ten samý web. Pravdou je, že Atlas Centrum mírně ovlivnil, jelikož si z něj společnost vlastnící centrum.cz vzala některé zajímavé věci, které v té době ještě Centrum neměl. Například to jsou podrobné mapy České republiky, které běží na API od Google Maps. Nyní si řekneme, jak vlastně vypadá prostředí portálu a co od něj můžeme čekat.

Rozhraní portálu

Jakmile tedy spustíte stránku www.centrum.cz, tak uprostřed uvidíte kolonku s vyhledáváním (podobně jako u Seznamu), na levé straně je sloupec se službami a pod nimi jsou zprávy, různé zajímavosti z oblasti bydlení nebo života celebrit. Jedna z hlavních a nejvíce využívaných služeb je bezesporu centrum.cz Email. Abyste jej mohli začít využívat, tak si musíte založit nový účet, který Vám poté umožňí přihlášení i do ostatních služeb. Možná Vás příjemně překvapí, že založit nový účet na www.centrum.cz je velmi jednoduché, protože si pouze zvolíte, jak se bude jmenovat nový mail, zadáte si heslo a opíšete ověřovací kód. Už Vás nenutí poskytovat více informací, což jistě mnozí ocení na rozdíl například od registrace na Seznam.cz, kde je vyžadováno mnohem více osobních údajů.

Přihlášení na Centrum.cz

Webová stránka centrum.cz přihlášení email se situovala do v pravé části stránky, což odpovídá stylu většiny Českých portálů, které u nás existují. Na www.centrum.cz přihlášení probíhá jednoduše tak, že napíšete pouze Váš mail, zadáte heslo a kliknete na kolonku "přihlásit". Abyste nemuseli pokaždé na centrum.cz opakovat přihlášení tak stačí, když zaškrtnete políčko "zapamatovat" a budete tak přihlášení automaticky pokaždé, když vyhledávač centrum.cz navštívíte. Jakmile se tedy dostanete na Mail a provedete na centrum.cz přihlášení, zobrazí se Vám Váš mail účet, kdy první mail, který obdržíte, je gratulační zpráva, ve které Vám děkují za registraci, a dozvíte se zde navíc pár zajímavostí, jak můžete tento účet lépe využít. V levém sloupci můžete klasicky vybírat z funkcí, jako jsou "Napsat mail", "Napsat SMS", zobrazit si příchozí a odeslanou poštu, vytvářet nové složky a podobně. Pro ty, kteří rádi používají internet v mobilu, máme dobrou zprávu, jelikož Centrum přihlášení je jednoduše možné i na mobilních zařízeních a má na nich plnou podporu.

Budete tak mít k dispozici Centrum Email i na cestách. Pro ty, kteří hledají jednoduchý a plnohodnotný mail, bude Centrum Mail jistě dobrou volbou.

Ostatní služby na www.centrum.cz

Nyní se zaměříme na některé služby a portály, které český centrum.cz vyhledávač již úspěšně delší dobu provozuje. Za zmínku jistě stojí služba Xchat, který byl odkoupen již v roce 2000 a tehdy se jednalo o nejvýznamnější český chatovací server vůbec. Dalo by se jej přirovnat k portálu Lidé.cz, který provozuje Seznam.cz. Pokud byste se do něj chtěli zaregistrovat, tak budete muset zadat Vaše celé jméno, bydliště, a také zde využijete Váš www.centrum.cz Email. Pokud byste si chtěli přečíst na serveru centrum.cz zprávy, tak Vás portál přesměruje na online službu Aktuálně.cz. Najdete zde také mnoho inzertních portálů, kde můžete prodávat automobily, motocykly a jiné libovolné věci dle dostupných kategorií. Také se zde najde i sekce pro děti, kde si mohou zahrát velké množství online her.

Ti, kteří by se chtěli o PC dozvědět více informací, nebo by měli zájem o nějaké zajímavé a užitečné počítačové programy, tak mohou navštívit velmi známý a oblíbený web Stahuj.cz. Email Centrum.cz můžete plně využívat i v případě, že budete na serveru Atlas.cz. Jedna z nejnovějších služeb, která byla v posledních letech spuštěna je slevový portál Amplion.cz, kde můžete nakoupit oblečení, jídlo v restauraci, zájezdy a mnoho dalšího, za ceny mnohonásobně nižší, než kdekoliv jinde.

Ostatní funkce

Jestliže jste si centrum.cz email, vyhledávač, mapy a ostatní služby oblíbili, tak si můžete nastavit, aby bylo www.centrum.cz domovská stránka při spuštění Vašeho prohlížeče. To Vám umožní, aby se Vám centrum.cz zobrazilo vždy, jakmile spustíte Váš internetový prohlížeč. Tato centrum.cz domovská stránka se dá nastavit jednoduše tak, že kliknete ve spodní části webových stránek na kolonku "nastavit jako domovskou stránku" a poté se Vám zobrazí instrukce, jak tento úkon jednoduše provést.

Atlas a Centrum

I když o tom, zatím ještě nejsou nějaké zprávy, tak je docela možné, že časem atlas.centrum.cz zanikne a vznikne pouze jeden web, jelikož není rozdíl v tom, jestli jste na Centrum.cz nebo Atlas.cz. Toto byly tedy základní informace tohoto portálu, který sice poměrně ztrácí na společnost Seznam.cz, ovšem co se týče obsahu, tak by se dalo říci, že je Centrum.cz o něco dál.