Centrum.cz Slovníky

Čím větší počet cizích jazyků člověk zná, tím se v současném globálním světě lépe orientuje a je schopen maximální seberealizace. Je vcelku jasné, že všechna slovíčka v cizím jazyce jsme schopni ovládat jen stěží, a tak potřebujeme kvalitní slovník, který nám pomůže s těmi slovy, která neznáme. Ve vynikající podobě nabídne slovníky Centrum. Tento internetový rozcestník znají všichni především jako vynikající vyhledávač, který nabídne spousty různých funkcí, z nichž jednu z nejužitečnějších představuje právě slovník. Centrum slovník provozuje ve spolupráci se společností LangSoft s.r.o., která patří mezi výrobce slovníků a překladačů. Na webu slovniky.centrum.cz lze najít přesně takové slovníky, které vám budou vyhovovat přímo na míru. Jakousi klasikou je zejména anglický slovník. Ten nabízí možnosti překladu oběma cestami. Vybrat si tedy můžete slovník anglicko český, který vám online přeloží slovíčka anebo skupiny výrazů z anglického jazyka do češtiny anebo opačnou variantu. Ta je u nás využívána pravděpodobně méně. Pokud si něco potřebujete přeložit z anglicky psaných textů na webech anebo v tisku, pak je ideální již zmiňovaný anglicko český slovník.

Spolehlivost překladu

Z pohledu správnosti překládaných textů se na slovníky Centrum skutečně soustředí. Uživatelé se tak mohou spolehnout na maximální jazykovou obezřetnost a správnost. Výborně vypadá mimo jiné i německý slovník. Jestliže se rozhodnete pro překládání německých textů anebo jen prostě máte zájem o překlad, tak tento online slovník můžete klidně využít. K dispozici jsou i německá slovíčka, která se třeba nevyužívají v běžném hovoru až tak často. Centrum slovníky včetně toho německého nijak nepodceňuje a snaží se myslet i na situace, které se nastávají až tak často.

Slovník cizích slov onilne

Stále častěji je populárnější ruský slovník. Ruština je dnes nejvíce progresivním jazykem a dávno jsou zapomenuty doby, kdy se lidé museli učit ruštinu povinně a mnohdy v podstatě zbytečně. Dnes rusky mluvící člověk disponuje mnohem lepšími předpoklady k zisku zaměstnání, než je tomu u lidí, kteří ruštinu neznají. Centrum slovník vypracovalo takovým způsobem, že není potíž ani se znaky azbuky. Jinak ale mezi slovníky Centrum nabídne i některé další méně používané. Typický je v tomto ohledu i italský slovník. Mohlo by se zdát, že jej až tak hojně využívat nebudete, nicméně zejména v odlehlejších oblastech Itálie místní jinak než italsky nemluví. Na webu slovniky.centrum.cz si můžete zadat slovíčka i v dalších jazycích. Hodit se vám může zejména francouzský slovník. Francouzi jsou velcí nacionalisté a mnohdy jinými jazyky nevládnou. Proto nabízí centrum.cz slovníky ve vysoké kvalitě právě i ve francouzštině anebo dokonce i ve španělštině. Španělský slovník se hodí nejen pro cestování do Španělska, ale i do některých dalších zemí, v nichž se mluví španělsky. Centrum slovníky ale neprovozuje pouze v cizojazyčných variantách. Klasikou je slovník cizích slov, který je zapotřebí pro mnohé z nás v každodenním životě. Tento slovník Centrum provozuje taktéž online.

To, že si prolistujete slovník online je velmi výhodné, jelikož dané slovíčko můžete znát ihned. Portál centrum.cz slovníky vměstnal v podstatě všechny na jednu stránku, takže si uživatelé mohou kliknout na ten, který potřebují. Jakýkoli slovník Centrum poskytuje samozřejmě zdarma.

Konkurenční slovníky

Slovník cizích slov online anebo i jiné slovníky nabídne i několik jiných portálů. Najít si na internetu mohou uživatelé i webovou adresu slovnik.seznam.cz. Na této adrese je slovník, který je také zajímavý a rychlý. Ostatně slovník Seznam vytvořil hlavně za účelem rychlé orientace lidí, kteří neznají některá cizí slova. Podobně jako již zmiňované slovníky nabízí slovník Seznam online. Seznam slovník poskytuje také dostatečně přehledný, takže se v něm vyzná kdokoli, kdo potřebuje rychle pomoct se slovní zásobou. Je tedy na Vás, který ze slovníků si vyberete.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Radek Štěpán

Tagy: slovníky centrum | centrum slovník | slovniky.centrum.cz