Google Mail

Google Gmail je bezplatná emailová služba od společnosti Google, která byla zpřístupněna pro každého uživatele internetu v roce 2007. Před tímto rokem byla na gmail.com přihlášení možná pouze na pozvánku. Tato služba má velkou spoustu funkcí a neustále se rozvíjí a vylepšuje se. Pojďme si nyní popsat Google mail přihlášení hezky od začátku. Nejdříve Vás čeká rychlá Gmail registrace na internetových stránkách www.gmail.com, která slouží také pro pozdější přihlášení do mailu. Registrace Vám zabere zhruba několik minut. Musíte vyplnit Vaše jméno, příjmení. Následně si zvolíte, jak se bude Váš mail jmenovat, dále zadáte rok narození, telefonní číslo, heslo a ještě pár drobností. Gmail registrace je zcela zdarma a po registraci se můžete okamžitě přihlásit na Váš účet. Novým uživatelům mailu se často zobrazují různé nápovědy a tipy, aby se v počátku používání služby neztratili. Tyto rady si však můžete vypnout, aby Vás neobtěžovaly. Google Gmail přihlášení je velice rychlé. Během prvních několika minut Vám přijdou zhruba tři maily, ve kterých Vám gratulují k úspěšné registraci, a také popisují nejzákladnější funkce a vychytávky, které nabízí. Google Gmail má velice přehledné pozadí, kde převažuje bílá barva, tudíž je text velice přehledný a Vy se v něm neztrácíte.

Základní funkce GMailu

Základní věcí, kterou tato služba pochopitelně nabízí je psaní e-mailů. Na Google mail si můžete ukládat Vaše kontakty, libovolně jim psát textové zprávy, posílat různé soubory, fotografie a podobně. Samozřejmostí je možnost poslat určitou zprávu na více e-mailových adres, takže pokud potřebujete posílat zprávy více lidem, ušetří Vám to hodně času a práce. www.gmail.com nabízí spoustu vylepšených funkcí, které ještě mnohé konkurenční firmy, které poskytují e-mail stále postrádají. Ku příkladu si můžete zvolit kontakty, které jsou pro Vás důležité a označíte si je hvězdičkou, a také se Vám tyto maily zobrazí v seznamu příchozích zpráv jako první.

Z toho důvodu nikdy neztratíte důležité zprávy a budete je mít kdykoliv k dispozici. Google mail zprávy můžete dále třídit podle data, kdy Vám přišly nebo podle toho, které ještě nemáte přečtené a podobně. Pokud se Vám nelíbí základní pozadí a chtěli byste si zvolit nějaké jiné, pak si můžete zvolit z některých předem vytvořených pozadí a nebo si můžete i udělat Vaše vlastní.

Google GMail a jeho funkce

Gmail email od Google je zárukou vysoké bezpečnosti, a také hodně dbá na ochranu proti spamům, avšak není na škodu si občas spamy projít, jelikož se sem tam zatoulá i zpráva, která tam neměla patřit. Google email také nabízí instalaci pluginu, který Vám umožní z Vašeho počítače volat na mobilní telefony nebo pevnou linku takřka po celém světě. Platí se zde pomocí kreditu (podobně jako u mobilu), avšak ceny jsou podstatně nižší. Po Gmail přihlášení zmáčknete na ikonku sluchátka v levém sloupci a poté si vyberete navýšit kredit. Měna se zde převádí na Euro či Dolary. Přibližně tedy zaplatíte za tuto Google Gmail službu 4 Kč/minutu do mobilní sítě a asi 4x méně na pevnou linku. Pokud vlastníte chytrý telefon, pak se můžete na Gmail přihlásit pomocí mobilního telefonu, kdy si stáhnete aplikaci Google mail do Vašeho mobilního telefonu a budete tak mít vše pod kontrolou i na cestách. Nezapomínejte, že pokud jste na nějakém cizím počítači ať už ve škole či v práci a zvolíte si Google Gmail přihlášení, dejte si pozor, abyste neměli zaškrtnuto trvalé přihlášení, jelikož by se Vám někdo mohl na tento účet ve Vaší nepřítomnosti dostat.

Další zajímavou funkci, kterou můžete po Google Gmail přihlášení provést je hangouty (videohovory) s Vašimi kontakty přímo na Vašem mail účtu. Je to umožněno díky tomu, že maily jsou propojeny s ostatními službami a aplikacemi od Google. Na www.gmail.com mimo jiné najdete zajímavé tipy a rady v sekci nápověda. Můžete tam najít kontakt na podporu v případě, že by Vám něco nefungovalo nebo by Vám někdo ukradl účet a podobně. Gmail přihlášení proběhne během několika vteřin, takže dlouho čekat nebudete.

Propojení s ostatními službami

Pokud budete chtít, tak si můžete převést e-maily z Vašeho jiného účtu (ať už od Google nebo od Seznamu a podobně) a mít tak po Google mail přihlášení veškeré zprávy na jednom účtu. Gmail email od Google šel hodně kupředu od ostatních, jelikož nabízí odesílání souborů o velikosti až 10 GB, což je mnohonásobně více, než tomu bylo ještě před pár lety. Jeto možné díky propojení Google disk a gmail.com. Tato služba je dostupná v mnoha jazycích včetně češtiny, tudíž se mail Google naučí používat takřka každý za velice krátkou dobu.

Další velice zajímavou inovací, kterou můžete po Gmail login využít je, že nyní když kliknete na kolonku "NAPSAT", tak se vám nezobrazí celé okno, ve kterém byste měli přes celé okno pouze tuto zprávu, ale zobrazí se Vám lišta v pravém spodním rohu, která vypadá podobně jako chat na Facebooku, akorát je výrazně větší. Díky tomu Vám tak mail Google umožní prohlížení doručené pošty a psaní více mailu současně. Předtím se totiž běžně stávalo, že jste psali mail, ale potřebovali jste během toho získat nějaké informace z předchozích zpráv, ale nemohli jste to udělat, jelikož by se Vám současný text smazal.

Služba se neustále vylepšuje

Gmail.com zprávy si také můžete uložit do konceptů (to jsou zprávy, které máte rozepsané, ale ještě jste je nikomu neodeslali). Kdykoliv si po gmail.com přihlášení vyberete tyto nedokončené koncepty a můžete ve psaní zprávy jednoduše pokračovat. Pokud to nezakážete, tak Google mail přihlášení proběhne automaticky, jakmile navštívíte internetovou stránku mail.google.com. Je velice pravděpodobné, že v průběhu času se www.gmail.com přihlášení ještě změní a přibude spousta nových funkcí, které nám budou usnadňovat život.

Co říct na závěr, e-mail v dnešní době patří k našemu životu a je už jen málo těch, kteří ho nemají na mail.google.com máte vše podrobně popsáno. Kromě Google Gmail přihlášení na mobil, si můžete nechávat posílat výstražnou SMS, jakmile Vám někdo pošle mail, Vy tak budete snadno vědět, že Vám přišla nějaká zpráva. Gmail login a registrace je v, porovnáni s ostatními maily spolehlivější, bezpečnější a rychlejší, takže jí jistě využijte.