Google YouTube videa

Google YouTube je největší server pro sdílení video souborů na světě. Byl založen v roce 2005 třemi lidmi, kterým se díky dobrým investorům podařilo získat obrovský úspěch během velmi krátké doby. Jelikož lidé přestávali využívat Google Video, tak se společnost Google rozhodla, že portál YouTube jednoduše koupí. V roce 2006 jej tedy odkoupila za více jak 1,6 miliardy dolarů. Google YouTube se od té doby ještě v mnohém zlepšil a neustále se také vylepšuje. Nyní bychom si mohli povědět něco o tom, jak vlastně tento server funguje a proč si získal tak velkou oblibu u mnoha lidí po celém světě. Google YouTube umožňuje komukoliv nahrávat videa, na tento server a následně je pak sdílet na jakémkoliv webu. Díky tomu, se tak mnozí lidé dostali do podvědomí celého světa a stali se skutečně bohatými. Tento server v současné době obsahuje nesčetné množství různých videí od miliónů autorů. YouTube videa je možno nahrávat v HD kvalitě, takže je obraz často velice ostrý. Jakmile tedy navštívíte internetovou stránku www.youtube.com můžete začít vyhledávat různé písně, filmy či cokoliv jiného. Kupříkladu se Vám líbí tvorba nějakého zpěváka. Jednoduše jeho jméno zadáte do vyhledávače Google YouTube a během několika vteřin se Vám objeví několik desítek až stovek různých videí v přehledném seznamu. Většinou jsou řazeny podle klíčových slov, která jste zadali, a také podle počtu shlédnutí.

Co vše lze na portále najít

Nejčastěji se na tento server uploadují YouTube písničky od slavných interpretů z celého světa. Pro začínající zpěváky či umělce je tento portál vskutku skvělá příležitost jak vstoupit do podvědomí lidí. Ku příkladu jeden z nejslavnějších zpěváku současnosti kanadský zpěvák Justin Drew Bieber, se stal slavným právě díky tomu, že si jeho nynější manažer všiml videí, který zde tento zpěvák sdílel. Každý člověk si na tomto portále může zdarma vytvořit účet a začít nahrávat své videa, které byly pořízené třeba na dovolené. Mnoho lidí, často dokonce i také z České Republiky zde nahrává YouTube videa, kdy natáčí hraní a návody k procházení počítačových her.

Tyto videa, která jsou nazývána "Let's play" jsou v podstatě herní manuály, které mnohým hráčům umožňují postoupit dál ve hře, v částech, kdy si neví rady. Nevýhoda nebo spíše malá nepříjemnost, která se objeví, když budete třeba poslouchat nějaké YouTube písničky je, že se před samotným spuštěním videa často zobrazují reklamy, které však můžete po cca 5–10 vteřinách vypnout a pokračovat tak ve sledování. Mnohé společnosti, či firmy proto do Google youtube.com investuje velké peníze, aby se jim za ně zobrazovaly reklamy, které nabízí jejich produkty. Sekce YouTube music obsahuje snad všechny hudební žánry jako je pop, Country, metal a podobně. Pokud se Vám například líbí nějaké video, tak ho můžete jednoduše sdílet na Facebooku, Google Plus a nebo jiné sociální síti. Můžete si pustit třeba YouTube písničky, které poslouchali naše babičky a dědečkové, jelikož jsou zde všechny uložené.

Nástroje na upload videí a hudby

Máte-li například v počítači nějakou audio nahrávku a chtěli byste ji zde nahrát, pak existuje mnoho jednoduchých programů, které vytvářejí z audio nahrávky video nahrávku. Většinou tak do písně dáte nějaké pozadí v podobě fotky, nebo textu a je to. Hledáte nějaké Google YouTube filmy? Pokud ano, tak existuje mnoho lidí, kteří vytvářejí na www.youtube.com malé kanály, kde je nahráno množství filmů v Českém a Slovenském dabingu, popřípadě i s titulky. Pravdou však také je, že Google YouTube filmy bývají často mazány a to z toho důvodů, že jejich sdílení porušuje autorská práva. Ale ani tak nemusíte zoufat, jelikož existují mnohé Google YouTube filmy, zejména ty starší, které jsou už volně k dispozici.

Na YouTube jsou písničky i seriály zdarma!

Vy za sledování jakéhokoliv YouTube videa být stíháni nemůžete, mohou být stíháni pouze ti, kteří ilegální videa sdíleli, proto se obávat nemusíte. Zajímavé také bývají amatérské YouTube filmy k shlédnutí zdarma, které jsou často velmi kvalitní a zajímavé, takže se u nich budete bavit. Amatérské YouTube filmy ke shlédnutí zdarma zde najdete opravdu celou řadu. Všechny YouTube písničky a videa jsou také kontrolované kvalitními antiviry, takže se nemusíte obávat, že byste na tomto serveru nějaké viry chytli a poškodil by se Vám tak počítač. Mezi YouTube music můžete například najít i nejpřehrávanější klip "Gangnam style". Tento klip má jenom zde na YouTube více jak 1,6 miliardy shlédnutí a je pravděpodobné, že bude dlouho trvat, než něco tuto Jihokorejskou píseň překoná. Zkuste se také podívat na YouTube pohádky, které nabízí někteří uživatelé ke shlédnutí. Tyto YouTube pohádky zahrnují jak celovečerní filmy, tak i kreslené seriály z různého data natočení. Jedině s tímto portálem máte všechny YouTube písničky a videa pod jednou střechou a můžete si je kdykoliv a zdarma přehrávat.

Samozřejmostí je podpora sledování videí pro mobilní telefony, kdy si můžete stáhnout na Google Play speciální aplikaci, která Vám umožní tyto videa přehrávat a vyhledávat rychleji a snadněji než v samotném prohlížeči v mobilu. Na závěr bychom jistě neměli zapomenout na téma stahování z YouTube. Může se Vám například hodně líbit nějaké video, či píseň, kterou nemůžete nikde najít a chtěli byste si jí dát do počítače či mobilu. Máte několik možností, jak využít stahování z YouTube.

Jak na download vidí z YouTube?

Můžete si například stáhnout YouTube downloader, do kterého zadáte odkaz na dané video, které chcete stáhnout a poté jen počkáte, než se Vám stáhne. YouTube downloader také nabízí možnost stahování více klipů najednou, takže můžete v podstatě stahovat celá alba písní oblíbených zpěváků. Za tyto YouTube písničky nezaplatíte ani korunu a pokud máte dobré připojení k internetu, tak to bude trvat jen několik okamžiků. Pokud však nechcete instalovat YouTube downloader a přesto si chcete stáhnout některé zajímavé YouTube písničky zdarma, pak existuje několik internetových stránek, kde přímo zadáte adresu videa, a poté máte na výběr, zda-li jej chcete rovnou stáhnout jako YouTube mp3 nebo jako video. Nezáleží na tom, jak dlouhý je daný klip či film, dokonce to mohou být i YouTube filmy k shlédnutí zdarma.

Celosvětová databáze videí i hudby

Zde Vás pouze mohou trápit všudypřítomné reklamy, které se často zobrazují, ovšem na to si rychle zvyknete a později je přestanete vnímat a nebudou Vám tolik vadit. Můžete se také stát odběrateli různých uživatelů, kteří nahrávají YouTube mp3 a díky tomu budete mít jejich videa na úvodní stránce a mnohdy nebudete muset hledat. Vzhledem k tomu, že zde jsou všechny YouTube písničky zdarma, tak se alba vypalují na CD skutečně velmi málo, protože to nemá velký smysl. Výhody to má jak pro posluchače, tak i pro zpěváka. Nečekejte tedy na nic a navštivte Google youtube.com, kde máte veškeré dění z celého světa v podobě videí ve vysokém rozlišení pod jednou střechou. Najdete zde i mnoho dokumentárních, filmových a TV kanálu, které Vás pravidelně informují o všem v daném tématu. Neváhej proto, a stahuj z YouTube i ty vše co se ti líbí, nebo co tě zajímá.