Huawei Watch 4: Revoluce na vašem zápěstí?

Huawei Watch 4

Displej AMOLED

Huawei Watch 4 se pyšní AMOLED displejem, který je pastvou pro oči. Barvy jsou živé a syté, černá je opravdu černá a kontrast je vynikající. To zaručuje skvělou čitelnost i na přímém slunci. Displej je navíc chráněn odolným sklíčkem, takže se nemusíte bát poškrábání. Velikost displeje je ideální pro sledování notifikací, ovládání hudby nebo sledování vaší sportovní aktivity. Díky technologii AMOLED je displej energeticky úsporný, což má pozitivní vliv na výdrž baterie. Pokud hledáte chytré hodinky s krásným a funkčním displejem, Huawei Watch 4 vás nezklamou.

Velikost displeje

Huawei Watch 4 se chlubí AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,5 palce, což je o něco více než u předchozí generace. Větší displej znamená více prostoru pro zobrazení informací a interakci s uživatelským rozhraním. Díky technologii AMOLED je obraz krásně jasný, kontrastní a s věrným podáním barev, a to i na přímém slunci. Jemnost displeje je také na vysoké úrovni, takže text a grafika jsou vždy perfektně ostré. Ať už si prohlížíte notifikace, sledujete sportovní statistiky nebo jen kontrolujete čas, na displeji Huawei Watch 4 uvidíte vše jasně a zřetelně. Větší displej je rozhodně vítaným vylepšením a přispívá k prémiovému dojmu z hodinek.

Materiál těla

Huawei Watch 4 se pyšní prvotřídním zpracováním a použitými materiály. Tělo hodinek je vyrobeno z leštěné nerezové oceli, která jim dodává elegantní a zároveň odolný vzhled. Díky tomu jsou hodinky vhodné jak pro každodenní nošení, tak i pro formálnější příležitosti.

Na výběr je z několika barevných variant a materiálů řemínků. Můžete si vybrat mezi klasickým koženým řemínkem, sportovním silikonovým řemínkem nebo elegantním milánským tahem. Všechny řemínky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou příjemné na dotek.

Huawei Watch 4 jsou také vodotěsné a prachuvzdorné dle standardu 5ATM, takže se nemusíte bát je nosit i při sportu nebo v nepříznivém počasí. Displej hodinek je chráněn odolným safírovým sklem, které je odolné proti poškrábání.

Celkově lze říci, že Huawei Watch 4 jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, které jim zaručují dlouhou životnost a odolnost. Díky elegantnímu designu a možnosti výběru z různých barevných variant a materiálů řemínků si na své přijde každý.

Operační systém

Huawei Watch 4 běží na nejnovějším systému HarmonyOS 3.0. Ten je vyvinutý přímo společností Huawei a je optimalizovaný pro nositelná zařízení. Díky tomu je prostředí hodinek plynulé, intuitivní a snadno se ovládá. HarmonyOS 3.0 přináší i řadu nových funkcí a vylepšení oproti předchozím verzím.

huawei watch 4

Uživatelské prostředí je přehledné a nabízí široké možnosti přizpůsobení. Můžete si vybrat z velkého množství ciferníků, upravovat si uspořádání aplikací a widgetů, a dokonce si nastavit vlastní obrázek na pozadí.

Co se týče aplikací, HarmonyOS 3.0 nabízí přístup k bohaté nabídce aplikací skrze obchod AppGallery. Naleznete zde aplikace pro sport a zdraví, navigaci, hudbu, komunikaci a mnoho dalšího.

Celkově lze říci, že HarmonyOS 3.0 je povedený operační systém, který z Huawei Watch 4 dělá ještě lepší chytré hodinky. Je rychlý, intuitivní a nabízí široké možnosti přizpůsobení a rozšíření funkcí.

Procesor a paměť

Huawei Watch 4 pohání systém HarmonyOS 3.0 v kombinaci s dvouprocesorovým systémem. Ten se skládá z hlavního procesoru Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 a sekundárního procesoru, který šetří energii při méně náročných úkonech. Díky tomuto systému je chod hodinek plynulý a zároveň je prodloužena výdrž baterie. Operační paměť RAM má kapacitu 2 GB, což je pro chytré hodinky nadstandardní hodnota a umožňuje bezproblémový multitasking a rychlé načítání aplikací. Pro ukládání aplikací, hudby a dalších dat je k dispozici 16GB interní úložiště. I když se nejedná o rekordní kapacitu, pro běžné používání chytrých hodinek je plně dostačující.

Výdrž baterie

Jedním z nejdůležitějších aspektů chytrých hodinek je výdrž baterie a v tomto ohledu Huawei Watch 4 nezklamou. Díky pokročilému systému správy energie a úspornému procesoru se můžete spolehnout na dlouhou výdrž baterie, která vás nenechá na holičkách. V běžném používání, které zahrnuje sledování notifikací, měření tepu a občasné sportovní aktivity, se výdrž pohybuje okolo 2-3 dnů. Pokud patříte mezi náročnější uživatele a využíváte všechny funkce naplno, včetně GPS a always-on displeje, můžete počítat s výdrží okolo jednoho dne. Pro prodloužení výdrže je k dispozici úsporný režim, který omezuje některé funkce a prodlužuje tak dobu používání na jedno nabití. Nabíjení hodinek je rychlé a pohodlné díky magnetickému konektoru. Z 0 na 100 % se hodinky nabijí přibližně za 60 minut, což je skvělý výsledek. Celkově lze říci, že výdrž baterie Huawei Watch 4 je na vysoké úrovni a uspokojí i náročnější uživatele.

Voděodolnost a prachuvzdornost

Huawei Watch 4 se pyšní odolností vůči vodě a prachu s certifikací 5ATM. To znamená, že hodinky zvládnou tlak vody odpovídající hloubce až 50 metrů. Bez obav si s nimi tak můžete zaplavat v bazénu, a dokonce i v moři. Pamatujte však, že odolnost se nevztahuje na potápění s dýchacím přístrojem nebo aktivity spojené s vysokým tlakem vody, jako je vodní lyžování. Certifikace 5ATM zaručuje také ochranu proti prachu, takže hodinky bez úhony přečkají i náročnější podmínky.

huawei watch 4

I přes vysokou odolnost je vhodné vyvarovat se extrémním teplotám a kontaktu s agresivními chemikáliemi, které by mohly poškodit materiály hodinek. Po plavání v slané vodě se doporučuje hodinky opláchnout čistou vodou a osušit. Dodržováním těchto jednoduchých pokynů prodloužíte životnost vašich Huawei Watch 4 a zajistíte jejich bezproblémové fungování po dlouhou dobu.

Senzory zdraví a fitness

Huawei Watch 4 přichází s působivou škálou senzorů zdraví a fitness, které vám pomohou sledovat vaši kondici a pohodu. Díky vylepšenému snímači srdečního tepu poskytují hodinky přesné měření srdeční frekvence v reálném čase, ať už cvičíte, nebo jen odpočíváte. Sledování spánku bylo také vylepšeno a nyní nabízí podrobné informace o vašich spánkových cyklech, včetně hlubokého spánku, lehkého spánku a REM fáze.

Huawei Watch 4 také disponují senzorem SpO2 pro měření saturace kyslíkem v krvi, což je důležitý ukazatel vašeho celkového zdraví. Pro sportovní nadšence hodinky nabízejí širokou škálu režimů cvičení a pokročilé metriky, jako je VO2 Max a doba zotavení. Díky vestavěnému GPS můžete sledovat své venkovní aktivity bez nutnosti telefonu. Ať už jste profesionální sportovec, nebo se jen snažíte žít zdravější život, senzory zdraví a fitness v Huawei Watch 4 vám poskytnou cenné informace a motivaci, kterou potřebujete k dosažení vašich cílů.

Huawei Watch 4 se pyšní elegantním designem a působivou škálou funkcí pro sledování zdraví, díky čemuž je lákavou volbou pro uživatele, kteří hledají stylové a chytré hodinky.

Jan Sedláček

Měření EKG a SpO2

Huawei Watch 4 přináší na zápěstí pokročilé funkce pro sledování zdraví, včetně měření EKG a SpO2. Měření EKG umožňuje sledovat srdeční rytmus a identifikovat případné abnormality, jako je fibrilace síní. Stačí aktivovat funkci v aplikaci Zdraví a podržet prst na korunce hodinek po dobu 30 sekund. Výsledky měření se zobrazí na displeji hodinek a uloží do aplikace pro pozdější analýzu.

Funkce SpO2 slouží k měření saturace kyslíkem v krvi, což je důležitý ukazatel celkového zdraví a kondice. Nízká hladina kyslíku v krvi může signalizovat zdravotní problémy. Huawei Watch 4 měří SpO2 automaticky během dne i noci a poskytuje tak komplexní přehled o vašem zdraví.

huawei watch 4

Je důležité si uvědomit, že Huawei Watch 4 nejsou zdravotnickým zařízením a naměřené hodnoty by neměly být interpretovány jako lékařská diagnóza. V případě jakýchkoli zdravotních potíží je vždy nutné konzultovat váš zdravotní stav s lékařem.

Notifikace a hovory

Huawei Watch 4 excelují v oblasti notifikací a hovorů. Díky plynulé integraci s vaším chytrým telefonem (ať už běží na systému Android nebo iOS) vám už neunikne žádná důležitá zpráva, email nebo hovor. Hodinky vám zobrazí upozornění z aplikací, které si sami zvolíte, a umožní vám na ně i reagovat. Můžete si prohlížet příchozí zprávy, emaily a notifikace ze sociálních sítí přímo na zápěstí.

Srovnání chytrých hodinek
Funkce Huawei Watch 4 Apple Watch Series 8
Operační systém HarmonyOS 3.0 watchOS 9
Displej AMOLED OLED
Voděodolnost 5 ATM 5 ATM

Huawei Watch 4 vám také umožňují přijímat a uskutečňovat hovory přímo z vašeho zápěstí. Vestavěný mikrofon a reproduktor zajišťují čistý a srozumitelný zvuk, takže můžete vést konverzace bez nutnosti vytahovat telefon z kapsy. Tato funkce je užitečná zejména při sportu, řízení nebo v situacích, kdy nemáte telefon po ruce.

Možnosti připojení

Huawei Watch 4 se pyšní širokou škálou možností připojení, které z něj dělají skutečně chytré hodinky. Díky technologii Bluetooth 5.2 se můžete spolehnout na rychlé a stabilní spojení s vaším chytrým telefonem, ať už používáte Android nebo iOS. To vám umožní přijímat notifikace z aplikací, ovládat přehrávání hudby nebo dokonce telefonovat přímo z vašeho zápěstí.

Pro sportovce a milovníky outdoorových aktivit je k dispozici také vestavěný GPS modul, který přesně sleduje vaši polohu a zaznamenává trasu bez nutnosti mít u sebe telefon. Watch 4 dále podporují NFC technologii, která umožňuje bezkontaktní platby prostřednictvím služby Google Pay.

Ať už jste kdekoli, s Huawei Watch 4 budete vždy ve spojení.

Kompatibilita s Android a iOS

Huawei Watch 4 je kompatibilní jak s telefony s operačním systémem Android, tak i iOS. Propojení probíhá bezdrátově přes Bluetooth a pro plnohodnotné využití všech funkcí je potřeba si do telefonu stáhnout aplikaci Huawei Health. Aplikace je přehledná a intuitivní, takže spárování hodinek s telefonem a nastavení všech funkcí zvládne i méně zkušený uživatel.

huawei watch 4

Po spárování s telefonem vám Huawei Watch 4 zobrazí notifikace z aplikací, SMS zprávy, příchozí hovory a další užitečné informace. Díky mikrofonu a reproduktoru zabudovaným v hodinkách můžete na hovory i přímo odpovídat, aniž byste museli vytahovat telefon z kapsy.

Ačkoliv jsou Huawei Watch 4 plně kompatibilní s iOS, některé funkce, jako je například možnost platit hodinkami, jsou dostupné pouze pro uživatele Androidu. To je dáno omezeními ze strany Applu, nikoliv ze strany Huawei.

Cena a dostupnost

Huawei Watch 4 zatím nebyl oficiálně představen, takže přesná cena a dostupnost pro český trh ještě nebyly oznámeny. Očekává se, že Huawei tyto informace zveřejní brzy, pravděpodobně během oficiálního představení hodinek.

Na základě cen předchozích modelů a současných trendů na trhu s chytrými hodinkami se dá předpokládat, že Huawei Watch 4 bude patřit do kategorie prémiových zařízení. Cena by se tak mohla pohybovat v rozmezí od 8 000 do 15 000 Kč v závislosti na zvolené variantě a funkcích.

Co se týče dostupnosti, je pravděpodobné, že Huawei Watch 4 bude k dostání u všech velkých prodejců elektroniky v České republice, a to jak v kamenných prodejnách, tak i online. Zákazníci se tak můžou těšit na širokou škálu možností, kde si budou moci nové chytré hodinky od Huawei pořídit.

Pro získání nejaktuálnějších informací o ceně a dostupnosti Huawei Watch 4 doporučujeme sledovat oficiální webové stránky Huawei a další relevantní technologické weby a magazíny.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor: Karel Čapek

Tagy: huawei watch 4 | recenze a informace o produktu huawei watch 4