Lidé.cz - Chat a seznamka online

Lide.cz je online sociální síť provozovaná firmou Seznam.cz, která byla před nástupem Facebooku nejoblíbenější sociální síti v České republice. Hlavním cílem této služby je sbližování, seznamování a získáváni nových přátelství. Pokud tuto službu chcete začít využívat, tak si musíte nejprve založit profil na Seznam.cz Lidé.cz. Pokud již máte vytvořený účet na Seznamu, pak se stačí pouze pod tímto účtem přihlásit. Na hlavní stránce uvidíte některé vybrané Lidé.cz profily, které se zobrazují podle oblíbenosti ostatních uživatelů. V pravém horním rohu můžete kliknout na kolonku "nastavení" a "profil", kde můžete vyplnit informace o Vaší osobě. Tyto profily Lidé obsahují jak základní informace jako je věk, jméno, bydliště, tak i informace o Vašich zájmech, informace o Vaší postavě, orientace, povaze, životním stylu a mnoho dalších informací. Profily Lidé si vyplňujete tak, jak chcete, nikdo Vás do ničeho nenutí a můžete některé kolonky klidně nechat prázdné a nevyplňovat je. Ovšem zpravidla platí, že čím více toho vyplníte, tím budete mít větší šanci na to, že se s někým seznámíte. Také si vyberete profilovou fotografii, kterou po jejím nahrání musí schválit administrátoři www.lide.cz. Schválení obvykle proběhne do 24 hodin a poté tuto fotografii uvidí každý, kdo si Váš profil zobrazí.

Sociální síť

Kromě profilové fotografie si můžete vytvářet alba a přidávat další obrázky na profil Lidé. Sociální síť www.lidé.cz patří mezi jeden z velmi bezpečných komunikačních serverů, kde byste neměli narazit na nějaké nevhodné obrázky ani žádné texty na toto téma. V případě, že byste přece zde něco takového našli, tak to můžete snadno nahlásit a administrátoři to ve velmi brzké době odstraní a často dochází ke smazání účtů, u kterých byly porušeny pravidla.

Můžete si také nastavit, zda Vaše obrázky na profil Lidé uvidí kdokoliv anebo pouze vybrané osoby. Na Lidé.cz profily můžete posílat nějaké komentáře, příspěvky, hodnotit je nebo jim třeba poslat soukromou zprávu.

Lidé.cz seznamka

Jedna z nejvyužívanějších služeb, kterou vám lidé.cz nabízí je bezesporu lide.cz seznamka. Ta se zde objevuje ve dvou podobách a sice jako lide.cz seznamka flirt, což jsou vlastně chatovací místnosti, do kterých se připojíte a ihned začínáte komunikovat s lidmi, kteří jsou zde také napojeni. Některá lide.cz seznamka flirt může být k dispozici teprve po dosažení určitých odchatovaných hodin. Toto opatření je z důvodu větší bezpečnosti, abyste nenarazili na někoho, kdo by Vás obtěžoval. Pokud byste si chtěli s někým psát a nechtěli byste, aby to četli i ostatní uživatelé v místnosti, pak můžete psát tzv. šeptem, následně zprávu uvidí pouze Vámi vybraná osoba. Lide.cz seznamka flirt obsahuje zhruba 30 místností ve kterých je běžně několik stovek lidí. Je tedy velká pravděpodobnost, že najdete někoho z Vašeho okolí a třeba s nimi začnete hrát i nějaké Lidé hry. Druhá podoba jakou Vám lide.cz seznamka nabízí, jsou inzeráty. Tyto inzeráty jsou rozdělené do pěti hlavních kategorií: "vážná seznámení", "dopisování a přátelé", "tanec" "pojďme, cestujme" a "sport".

Každá tato kategorie lide.cz seznamky má několik podkategorií ve kterých najdete stovky až tisíce inzerátů. Lide.cz seznamka se dá řadit podle věku, data přidání a podle oblasti. Můžete také přidávat i vlastní inzeráty na seznámení, které mohou být i anonymní, kde zanecháte pouze Váš mail kontakt, Skype či ICQ. Služba seznamka.lide.cz je poměrně dobře vytvořená, přehledná a využívá ji mnoho lidí, tudíž nebude problém se s někým seznámit.

Lidé.cz Chat

Druhou nejoblíbenější službou je chat lide.cz, který obsahuje velké množství místností na různá zaměření. Například chat lide.cz obsahuje kategorii koníčky a zájmy, kde můžete s ostatními diskutovat o čemkoliv, co Vás zajímá. Každý den chat lidé navštěvují v tisících, to znamená, že zde není nouze o nové témata od nově přihlášených uživatelů. Jakmile si nějakou místnost vyberete a zapojíte se do ní, můžete okamžitě začít psát. Přístup zde mají pouze registrovaní uživatelé, takže si během chatu můžete zobrazovat jejich Lidé.cz profily a zjistíte si tak velmi rychle jejich základní údaje a podle toho se budete snažit rozvíjet konverzaci.

Pokud by Vás někdo na službě Lide.cz Chat obtěžoval, tak si jej můžete vložit do "ignorace", čímž mu zamezíte přístup k tomu, aby Vám dále psal nebo, aby si prohlížel Váš profil. Služba Lide.cz Chat, také obsahuje kategorii, která je pouze pro starší 18 let, kde už ovšem neplatí některá pravidla. Občas zde můžete narazit i na nějaký profil seznam.cz lidé.cz, který nebude odpovídat realitě, proto si vždy dávejte velký pozor na to, co komu píšete a jaké materiály mu dáváte k dispozici, aby poté nebyly zneužity.

Konkurenční Facebook, Google+ a Twitter

Služba www.lide.cz v současné době navštěvuje velké množství starších lidí nebo třeba maminek s dětmi, které se snaží navázat nějakou známost. Web Lidé.cz nabízí mnoho dalších funkcí jako je různá úprava pozadí na profilu a nebo spuštění nějaké zvukové stopy jakmile někdo Váš profil lide.cz spustí. Pokud si chcete zahrát nějaké lide.cz hry, tak Vás web automaticky přesměruje na Hry.cz. Pravdou také je, že lide.cz hry jsou velmi oblíbeným tématem na chatu.

Jedna malá zajímavost, na kterou můžete na www.lidé.cz narazit je, že zde někdy probíhají online rozhovory s různými známými osobnostmi. Těmto osobám můžete na www.lide.cz pokládat různé otázky a daná osoba Vám na ně bude posílat odpovědi. Na závěr můžeme jen říci, že lide.cz není špatná sociální síť, ovšem od příchodu Facebooku, Google Plus, Twitter a jiných sociálních sítí, už portál lidé.cz nemůže konkurovat a to má za následek to, že portál www.lidé.cz navštěvuje stále méně lidí.