Mixér.cz - Hudební televize

V tomto článku si povíme něco o tom, co to je www.mixer.cz. Je to internetová hudební televize, která přinese posluchačům poslech různé muziky po dobu několika stovek hodin. Portál mixer.cz provozuje společnost Seznam. Televizi mixer.cz Seznam spustil v květnu roku 2012 a téměř okamžitě si získala mnoho fanoušků, kteří tuto stránku pravidelně navštěvují. Hudba online je v současné době rozšířená na mnoha hudebních serverech, takže si možná říkáte, čím chce seznam mixer.cz odlišit od konkurence. Odpověď je jednoduchá a tou je jednoduchost. Jistě jste si všimli, že v poslední době bylo předěláno mnoho portálu od společnosti Seznam do jednodušší podoby. Ani v případě televize mixér.cz Seznam výjimku neudělal. Na hlavní stránce mixér.cz najdete první z osmi typů hudby. Ta dostala název "Novinky a muzika, co teď letí". V této kategorií nelze přímo určit, jaký žánr hudby zde najdete. Jsou zde převážně písně od známých světových interpretů, které lidé v poslední době velmi často poslouchají.

V této kategorii Mixer hudba zahrnuje například písně kanadského zpěváka Justin Bieber, One Direction, Taylor Swift a mnohé další. Přehrávaní hudby na mixer.cz Seznam vytvořil velice přehledně a jednoduše. V každé kategorii máte první náhodnou píseň a pod ní máte "nekonečně" dlouhý seznam dalších náhodných písní, které si můžete libovolně přepínat. Veškerá Mixér hudba obsahuje i video k dané písni, také zde uvidíte název interpreta a jak se nazývá daná píseň.

Hudební žánry a kategorie

Mixer hudba dále obsahuje kategorii s názvem "Žádné ohrané hitovky". V této kategorii opět nejde zcela určit, jaký žánr písní zde najdete. Může to být relaxační hudba, ale i naopak hudba energická. Písně jsou jak od známých, tak i méně známých interpretů, které však nebývají tak často přehrávané v rádiích nebo na jiných hudebních serverech. Seznam mixer.cz také vylepšil o jednu důležitou funkci, díky které si můžete písně, které se Vám líbí uložit do seznamu s názvem "moje oblíbené klipy" (musíte být přihlášení).

Bohužel si tyto oblíbené písně nemůžete již dále třídit, takže zde můžete mít po čase velké množství písní. Průměrná denní návštěvnost www.mixer.cz je v současné době bezmála 20 tisíc lidí. Třetí kategorií, kterou nabízí mixér.cz Seznam pojmenoval "Hudba na párty". Již podle názvu je všem jasné, o jaký typ písní se bude jednat.

Hudební filtr a mobilní aplikace

Jsou to písně svižného tempa, které mají ustálený rytmus, tudíž se na ně skvěle tančí na jakékoliv párty. Mixér hudba dále zahrnuje jednu z nejoblíbenějších kategorií, která dostala název "Na pohodu a relax". Tato relaxační hudba k poslechu zdarma Vám zpříjemní chvíle, kdy jste například unavení, nebo se Vám nic nechce dělat. Relaxační hudba nabízí písně různého data vydání. Mohou to být písně nové, ale i staré několik let. Také je důležité podotknout, že je vhodná tato hudba do mobilu. Pokud vlastníte nějaký smartphone, tak nebude problém si na něm stránku mixer.cz spustit a poslechnout.

Do páté kategorie mixér.cz zařadil hudbu, ve které je použito mnoho elektroniky, jsou zde slyšet silné basy, zkrátka není to žádná vážná hudba. Tato kategorie dostala název "Pořádná dávka energie". Šestá kategorie je zaměřena na české a slovenské písně našich zpěváků. Název kategorie je "Česká a slovenská scéna". Tato hudba zdarma obsahuje například písně bratrů Ebenových, Anety Langerové a mnoha dalších zpěváků a skupin!

Hudba zdarma

Česká hudba nabízí písně mnohých kvalitních zpěváků, kteří se svými hlasy rovnají i světových hudebníků. Další kategorie dostala od mixér.cz název "Vzpomínky na osmdesátý léta". Jsou to zkrátka písně ročníků, které se narodily v těchto letech. Poslední kategorie má název "Vypalovačky z kazeťáku". Tato hudba online obsahuje mnoho známých písní, které byly populární před více jak deseti lety. Například to je slavná píseň Torn od zpěvačky Natalie Imbruglia. V některých zmiňovaných kategoriích se může objevit například i meditační hudba. Hudební televize www.mixer.cz také podle dostupných informací připravuje i další kategorie, které by měly být přidané v nejbližší době. Hledáte-li kvalitní poslech hudby zdarma, pak vězte, že portál mixer.cz je správnou volbou. Ovšem také je pravdou, že má mnoho nedostatků, díky kterým mnozí tento server nemají rádi. Jedna z velmi kritizovaných věcí je stahování hudby. Pro mnohé je hudba ke stažení zdarma prioritou, ovšem na tomto serveru nic takového nenajdete. Písně se nedají stáhnout, tudíž pokud si je chcete nahrát do mobilu nebo mp3, musíte navštívit jiný server.

Další nevýhodou je, že když například posloucháte kategorii 2 a chtěli byste se podívat, jaké písně nabízí kategorie 3, tak se Vám smaže historie přehraných písní z kategorie 2, tudíž se poté stane, že se přehraje píseň, kterou jste už slyšeli.

Hudba ke stažení zdarma?

Dalším problémem kromě toho, že zde není hudba ke stažení, je nepříliš kvalitní obraz videí, a také je zbytečně obtížné sdílení písní na sociálních sítích. Starší ročníky mohou být zase zklamaní, protože zde není dechová hudba. Pokud se vám však nechce složitě hledat písně například na serveru YouTube a chcete hned zahájit poslech hudby zdarma, pak je pro Vás tento server jako stvořený.

Také je mimo jiné vhodná tato hudba do auta. Možná se v budoucnu dočkáme i stahování hudby zdarma a nebo zde bude česká hudba obsahovat i dechové písně. Nechme se překvapit, jelikož se tento úspěšný projekt neustále vyvíjí a vylepšuje.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: mixér.cz | www.mixer.cz | mixér hudba | hudba zdarma | hudba ke stažení zdarma