ProŽeny.cz - Magazín pro ženy

Online magazín ProZeny.cz provozuje společnost Seznam.cz. Jak už název napovídá, jedná se o internetovou stránku, která je určená zejména pro něžnější pohlaví. Podle informací, kterou poskytl Seznam prozeny.cz navštíví denně na 200 tisíc lidí a z toho je asi 60% žen. Co vlastně primárně najdete na portálu www.prozeny.cz? Především jsou to různé informace z oblasti módy, zdraví, kosmetiky, rady o bydlení a mnoho dalšího. Jak už to tak bývá, téměř všechny domény od Seznamu prošly za poslední dobu poměrně velkými změnami. Ani projekt ProŽeny nebyl výjimkou. Na podzim roku 2012 spustil seznam.cz prozeny.cz v nové verzi. Především vznikl nový design, některé rubriky byly spojeny dohromady a diskusní fórum bylo přesměrováno na jinou stránku. Po této změně tedy nastal příliv komentářů a názorů, které byli proti této změně, ovšem tyto komentáře na to neměly žádný vliv.

Abychom ale neříkali jen, že nová verze proženy.cz nabízí jen nevýhody, stojí jistě za zmínku to, že tento web je nyní plně kompatibilní pro mobilní telefony a tablety.

Rubriky pro ženy

Na hlavní stránce www.proženy.cz se Vám zobrazí rubrika "magazín". Na této hlavní stránce najdete nejzajímavější články, které se pravidelně mění. Tato první rubrika se dále dělí do dalších podrubrik, mezi které patří "krása a móda", "vztahy", "zdraví a životní styl", "rodina" a "bydlení". Každá z těchto kategorií prozeny.cz obsahuje mnoho článků, kde jsou užitečné rady, zajímavostí a informace. Druhá rubrika dostala název "NÁKUPY". I tato rubrika obsahuje další podrubriky.

Je to například "krása a móda", "životní styl", "děti" a další. Každá tato kategorie obsahuje malý katalog věcí, které jsou zobrazeny ve formě obrázků. Jakmile na některý obrázek kliknete, zobrazí se Vám cena této věci a krátký popis.

Recepty a horoskop pro ženy

Na webu www.prozeny.cz také nesmí chybět rubrika horoskopy. Tyto horoskopy jsou určené pro ženské pohlaví a každý den se mění. Web ProŽeny.cz obsahují pouze horoskopy na dnešní den, což může někomu vadit. Další rubrikou www.proženy.cz jsou soutěže. Můžete zde vyhrát například pomocníky do kuchyně, oblečení, vstupenky na různá představení a mnoho dalšího. Předposlední a velmi rozsáhlou rubrikou jsou recepty. Web prozeny.cz recepty řadí do 12 kategorií. Každý registrovaný člen může přidávat na www.prozeny.cz recepty, které si mohou přečíst ostatní návštěvníci. Jedna z kategorií je například "rychlovky". Tato kategorie obsahuje návod na přípravu jídel, které Vám zaberou pouze pár minut. Portál prozeny.cz recepty pečlivě kontroluje, abychom zde nenašli nějaké zavádějící informace. Také je zde jedna velmi zajímavá kategorie s názvem "souboje receptů", kde se vždy dvě ženy snaží uvařit z předem určených potravin nějaký pokrm a redakce následně hodnotí tyto pokrmy. Web www.prozeny.cz recepty vylepšil o mnoho dalších zajímavých kategorií, které si můžete kdykoliv zdarma navštívit a přečíst. Poslední rubrikou prozeny.cz jsou poradny.

Najdete zde více jak deset různých poraden na různá témata, kde Vám kvalifikovaní a zkušení lidé poradí a zodpoví zdarma na Vaše dotazy. Jedna z poraden proženy.cz je například těhotenská poradna. Zde zkušená osoba dává rady maminkám v nesnázích spojené s těhotenstvím.

Drbárna pro ženy jako rubrika

Jedna z věcí, kterou na www.prozeny.cz zatím nenajdete je odkaz na diskusní fórum. Toto diskusní fórum najdete na webu pavlac.prozeny.cz. Vzhledem k tomu, že to mnoho lidí nemůže najít a nebo ani nevědí, že pavlac.prozeny.cz existuje, má tato stránka velmi malou návštěvnost. Kromě diskusního fóra zde najdete tzv. "deníčky". Jsou to vlastně články samotných čtenářek ProŽeny. Pokud se Vám tento web moc nelíbí a chtěli byste zkusit navštívit něco jiného, pak existuje mnoho jiných stránek podobného zaměření. Jedna z nich je například prozeny.blesk.cz.

Můžeme říct, že diskusní fórum je zde trochu lépe udělané a najdete zde mnoho jiných kategorií, které chybí na ProZeny.cz. Ovšem přehlednost stránky je mnohem horší. Portál ProŽeny není vymyšlen špatně, potřeboval by však pár změn, které by umožnily lepší komunikaci pro návštěvníky. Svůj názor si ale jistě můžete také udělat sami, proto neváhejte tento projekt určený hlavně pro ženy navštívit, jistě si zde přijdete na své.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: proženy.cz | www.proženy.cz | proženy | prozeny.cz recepty | pavlac.prozeny.cz