Sbazar.cz - Bazar zboží online

Sbazar je služba společnosti Seznam, do které může kdokoli zdarma přidávat inzeráty k prodeji takřka čehokoli. Stránka www.sbazar.cz byla spuštěna v roce 2005. V té době se zde mohly navíc přidávat poptávkové inzeráty, nebo vytvářet aukce. Stránka sbazar.cz však začala být v průběhu několika let velice nepřehledná a díky velké konkurenci postupně lidé tuto stránku již příliš nenavštěvovali. Proto se Seznam rozhodl, že vytvoří nový Sbazar, který bude zjednodušený a přehlednější, než tomu bylo doposud. Na konci roku 2012 byla spuštěna nová verze sbazar.cz. Byly zrušeny poptávky a aukce, dále se stránka graficky pozměnila a celkově je stránka přehlednější a jednodušší. Na hlavní stránce www.sbazar.cz najdete nejnovější inzeráty. Služba sbazar.cz inzeráty řadí do několika sloupců podle data přidání, kdy každý inzerát je jakási buňka ve tvaru obdélníku, kde je nějaký text a většinou i fotografie. Podat inzerát sbazar.cz umožňuje v kolonce na horním pravém rohu.

Jakmile na ni kliknete, tak se Vám zobrazí formulář, do kterého napíšete, co nabízíte, zadáte cenu předmětu či služby v Kč a přiložíte fotografii. Následně se podíváte na náhled tohoto inzerátu tak, aby Vám vyhovoval, zadáte kontaktní údaje a inzerát bude téměř okamžitě uložen na www.sbazar.cz.

Zveřejnění inzerátu zdarma

Také ještě musíte zadat, do jaké kategorie se má věc, kterou prodáváte zařadit. Inzeráty na Sbazar jsou zařazeny do 12 hlavních kategorií, které se ještě dále dělí na další podkategorie. První kategorií jsou na sbazar.cz auta a motocykly. Tuto kategorii najdete pod názvem "Auto-moto". Zde Sbazar auta dělí do dalších skupin. Například zde má www.sbazar.cz automobily osobní, nákladní nebo užitková. Někteří lidé skupují automobily na náhradní díly, které dále prodávají, proto najdete na www.sbazar.cz auta bouraná. Dále je zde podkategorie tuning, čtyřkolky a nesmíme zapomenout, že má také kategorii sbazar.cz moto.

Sbazar motorky dále třídí podle značky stroje. Druhá hlavní kategorie je zaměřena na věci, které používají naše děti. Kategorie "Sbazar děti" se dělí do nejrůznějších skupin. Může to být například dětské oblečení, autosedačky, obuv pro nejmenší a jiné. Jedna z velmi vyhledávaných věcí jsou na webu Sbazar kočárky. Často zde najdete zachovalé kočárky za velmi nízkou cenu nebo dokonce i zdarma.

Sbazar.cz inzeráty

Na www.sbazar.cz kočárky vyhledává v poslední době čím dál víc lidí. Třetí kategorie je na sbazar.cz dům a zahrada. Zde mimo jiné nabízí www.sbazar.cz nábytek, nebo i domácí spotřebiče. Také je zde i jedna podkategorie, kde najdete pouze věci ze známého obchodního řetězce IKEA. Pokud Vám bude sbazar.cz nábytek vyhledávat podle špatné lokality, pak můžete jednoduše kliknout na kolonku "vybrat město", kde si vyberete nejbližší místo Vašeho bydliště a inzeráty budou následně vyhledávány z této lokality. Sbazar nábytek také dále dělí do mnoha dalších skupin, abyste mohli snadněji najít to, co přesně chcete. Hledáte-li sekačku nebo nějaké jiné potřeby pro péči o Vaší zahradu, pak navštivte podkategorii "www.sbazar.cz zahrada". Pro ty, kteří si chtějí najít bydlení, má ve své kategorii sbazar.cz nemovitosti. Najdete zde jak prodej domů, či bytů, tak i možnost pronájmu nebo krátkodobého ubytování. V kategorii "Sport" můžete najít na www.sbazar.cz jízdní kola za nejrůznější ceny. V sekci Sbazar kola vyhledávají lidé především v jarních a letních měsících, kdy jsou nejvíce využívané.

V nedávné době zřídil Seznam jednu velice zajímavou sekci "povodně", kde lidé dávají inzeráty věcí, které darují někomu zcela zdarma, pouze za cenu dopravy. V této sekci má nejčastěji sbazar oblečení, nebo nějaké skříně a podobné zboží. Ženy velmi často nakupují kabelky, a proto je spousta těch, které je už nevyužívají. Proto obsahují inzeráty Sbazar kabelky v hojné míře.

Prodej použitého zboží

Často jsou téměř nepoužité a pouze za symbolickou částku, proto by byla škoda je nekoupit. Kategorie zvířata si také zaslouží zmínku. Mnoho lidí má v dnešní době nějakého domácího mazlíčka. Často lidé vyhledávají na Sbazar kočky a koťata, které jsou povětšinou zdarma, nebo pokud jde o nějaké čistokrevné plemeno, tak si za něj musí připlatit. V podkategorii "Sbazar psi a štěňata" zase naopak najdete druhého nejčastějšího domácího mazlíčka, který je označován jako nejlepší přítel člověka.

Vzhledem k tomu, že sbazar.cz denně navštíví více jak 60 tisíc lidí, máte velkou pravděpodobnost, že si vašeho inzerátu někdo všimne. Jelikož inzertní archiv Sbazar neobsahuje, tak zde najdete pouze nejaktuálnější inzeráty a nepletou se Vám zde nabídky, které už byly dávno uzavřené.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: sbazar.cz | www.sbazar.cz | sbazar auta | sbazar.cz inzeráty | sbazar.cz auta