Email.cz - E-Mail zdarma pro každého

Seznam Email je bezplatná služba portálu Seznam.cz, která byla spuštěna již v roce 1998. V té době, se používala pouze doména @seznam.cz, později však odkoupila doménu @email.cz. Později Seznam převzal ještě několik domén jako je @post.cz, @spoluzaci.cz a další. Co vlastně služba eMail.cz umí? Základní funkcí je přijímání a odesílání emailových zpráv, kterých se denně napíše nesčetné množství. Nejprve se musíte zaregistrovat na email.seznam.cz, kdy si v pravém sloupci kliknete na odkaz registrace nového účtu. Poté Vám vyjede registrační formulář. Do formuláře je nutné vyplnit uživatelské jméno a vyberete si doménu. Poté musíte zadat heslo, které musí obsahovat alespoň 6 znaků, také musíte zadat Váš rok narození a vyplnit kontrolní otázku, která slouží jako pojistka, kdybyste zapomněli heslo na Seznam Email. Poslední věc, kterou musíte při registraci mail.seznam.cz vyplnit je opsání ověřovacího kódu, který slouží k tomu, aby Email Seznam vytvářel člověk, nikoliv automat. Malý problém, který při registraci může nastat, je že pokud například spletete ověřovací kód a kliknete na "založit účet", budete muset některé registrační kolonky znovu vypisovat.

První přihlášení na eMail

Jakmile už tedy budete mít nový Email, tak se automaticky přihlásíte a najede Vám tabulka, ve které si můžete vybrat různá témata, jako sport, příroda, cestování a tak dále, kdy Vám při zatržení některé volby následně budou chodit zprávy s novinkami na Vámi vybraná témata. Můžete to však nechat nevyplněné nebo to následně v nastavení emailu zrušit. První Seznam Email login již následně probíhá velmi rychle, jako první Vám přijde uvítací mail, kde Vám poděkují za založení účtu, přejí Vám štěstí a tak dále. Email.cz registrace je jednoduchá a měl by ji snadno zvládnout každý uživatel PC. Základní stránka, která se Vám zobrazí po přihlášení, jsou doručené E-maily, které jsou řazené podle data a hodiny doručení.

Napsání a odeslání Emailu

Nyní bychom si mohli povědět něco o tom jak napsat první Seznam Email. Je to velmi jednoduché, stačí kliknout v levém sloupci na kolonku "Nová zpráva", kde zadáte email adresu příjemce, zadáte nějaký předmět (neboli nadpis, který není povinný) a poté už píšete text mailu. Do textu můžete vkládat také dnes velmi oblíbené smajlíky z dolní lišty, nebo také přidávat soubory až do velikosti 12Mb, což by mělo na textové dokumenty bohatě stačit. Email Seznam má také zajímavou a jistě využitelnou funkci "oprava překlepů", neboli kontrola gramatiky, ta Vám v textu vyhledá a zvýrazní základní pravopisné chyby, kterých jste se nevědomky dopustili a poté je opravíte.

Důležité téma, o kterém bychom se měli jistě zmínit je nastavení Emailu Seznam. Pokud chcete nějak upravit Váš účet na službě email.seznam.cz, jako třeba změnit vzhled pozadí, nastavit si čtení zpráv a podobně, stačí, když ve vrchním řádku kliknete na kolonku "nastavení".

Neomezená schránka

V tomto nastavení Emailu můžete mimo jiné najít i návod, jak navýšit velikost Vaší emailové schránky na neomezenou. Tato "neomezená" schránka poté může pojmout až 30 tisíc zpráv. Cena tohoto rozšíření je symbolických 3Kč, které zaplatíte jednoduše pomocí SMS, přesný postup a číslo kam SMS poslat, najdete v návodu na stránce www.email.cz. Nastavení Seznam Emailu Vám nezabere moc času, jelikož je vše přehledné a podrobně popsané a vysvětlené.

Pokud byste si přece jen s něčím nevěděli rady nebo by Vám třeba nefungoval Seznam Email login, pak klikněte na kolonku nápověda, kde je popsáno mnoho užitečných věcí. Také zde najdete i telefonní kontakt, pokud byste nenašli to, co hledáte.

Nastavení eMailu

Seznam.cz Email je hned po Seznam vyhledávači druhou nejdůležitější službou, to je tedy důvod, proč se do ní investuje velké množství peněz na vývoj a vylepšování. Nový Email Seznam byl spuštěn zhruba v polovině roku 2012 a přinesl poměrně zásadní změny. Nejvíce se změnil Seznam Mail design, dále přibyla možnost využívat štítky k označení zpráv, a také můžete tyto email seznam.cz zprávy přetahovat myší do různých složek, koše a podobně. Email.cz přihlášení je také možné pomocí chytrých mobilních telefonů, který má dnes téměř každý. Je vytvořena i speciální mobilní verze Email seznam.cz, která Vám umožní mít všechny příchozí maily u sebe třeba i na cestách. Také můžete posílat z mobilních zařízení nové zprávy. Email.cz přihlášení je velice jednoduché dokonce i na zařízeních s operačním systémem Android nebo Windows Mobile. Další vymožeností, kterou si pro Seznam Email login můžete zvolit, že zaškrtnete políčko pamatovat si heslo a email.cz přihlášení už bude probíhat automaticky a Vy tak nebudete ztrácet čas s přihlašováním. Nyní bychom se mohli podívat na to, jak zrušit Email na Seznamu. Pokud tedy budete z nějakého důvodu chtít zrušit Váš seznam.cz email, tak si nejprve najedete na Email login.

Zrušení eMailu

Přihlásíte se, a poté kliknete na kolonku "nastavení". Zde kliknete na položku "schránka" a dole následně najdete řádek, kde potvrdíte Vaším heslem zrušení účtu. Jak zrušit Email na Seznamu není složité, jako to bývá u mnoha jiných emailových služeb. Pokud jste z České republiky, pak pro Vás bude jistě přínosné používat seznam.cz email, jelikož je zadarmo, je velice jednoduchý a aktivně ho používá více jak 5 miliónů lidí. V Česku je email.seznam.cz nejvyužívanější free mailová služba, takže má již stabilní zázemí a bezpečnost je vysoká, takže se nemusíte bát o své údaje a kontakty. Služba www.email.cz mail je vhodný pro kohokoliv, nezáleží na tom, odkud jste nebo kolik je Vám let.

Výhodou také je, že na www.seznam.cz mail účtů můžete mít i několik. Můžete tak mít například jeden pracovní a jeden osobní. Pokud byste náhodou chtěli mít Email login na dvou účtech najednou, tak byste museli používat dva prohlížeče, jelikož, když se přihlásíte na 2 účty s adresou email.seznam.cz, tak Vás to automatický přihlásí na ten poslední.

Konkurenční gMail

Služba mail.seznam.cz se velice rychle rozvíjí a vylepšuje, tudíž můžeme i v budoucnu očekávat nějaké zajímavé aktualizace. Oproti službě Google Gmail sice ještě Seznam Mail zaostává, ovšem v některých věcech je přehlednější a jednodušší. Veškeré informace najdete na www.email.cz, včetně podrobné a detailně popsané nápovědy.