Seznam Slovník - Překlad slov online

Seznam nabízí svým uživatelům mnoho zajímavých služeb, které přináší nejen zábavu, ale i rady a také formu výuky. A právě Seznam slovník online je služba, kterou Seznam nabízí a od ledna 2012 představil i její nové zpracování. Tato nová verze služby slovník Seznam je mnohem dokonalejší, než byla ta původní. V nabídce jazyků přibyla slovenština, jinak zůstávají základní jazyky, kterými jsou angličtina, němčina, francouzština, ruština a také italština a španělština. Kromě toho služba Seznam slovník nabízí o polovinu více slov v italštině, a o 20% více slov u všech ostatních jazyků. Velkou novinkou je i způsob hledání slov na této stále více oblíbenější službě, kterou Seznam provozuje na adrese www.slovnik.seznam.cz. Stačí zadat slovo, a slovník sám uhodne, k jakému jazyku patří. Objeví se všechny základní fráze, které s tímto slovem souvisí, a způsob použití tohoto slova. Dále také Seznam slovník nabízí i tzv. pokročilou gramatiku, která nabízí detailní informace o slově, které hledáme, a jehož překlad nás zajímá.

Jsou to například předložky, které se v daném jazyce pojí se slovem, nebo také skloňování a časování dle daného druhu slova. Snadno pak můžeme požít slovo ve větě, bez toho, že bychom museli tyto informace hledat jinde. Taková práce se slovníkem je pak nejen rychlejší, ale i zábavnější. Kromě slov tak tato služba na adrese slovnik.seznam.cz nabízí slovní spojení a tabulky s časováním či skloňováním.

Historie slovíček

A je toho mnohem více. Pro přihlášené uživatele je zde nabídka vlastních slovíček, kterou jste v minulosti již hledali, nebo která hledáme v daný den. V nabídce je také možnost hledání v historii, kdy opět přihlášení uživatelé mohou prohlížet všechna slova, spojení, či časování nebo skloňování.

Co vše Slovník od Seznamu umí?

Pro začátečníky ale služba www.slovnik.seznam.cz nabízí rychlou a zábavnou formu učení, která je vhodná pro děti i dospělé. V procvičování najdeme všechny typy jazyků, kromě slovenštiny. Stačí si tedy vybrat, v jakém jazyce se chceme učit a vzdělávat. Potom je v nabídce 10 oblastí, z nichž si vybereme vždy jednu, případně si přihlášení uživatelé na slovnik.seznam.cz vyberou i svá slovíčka, a nakonec si vyberou typ testu. Může to být vybrání slova, ale i zábavné spojování slov, které bude bavit malé děti i dospělé. V nabídce slovníku jsou také na výběr slova, jejichž překlad musíme sami doplnit, což je vhodné po těch prvních dvou testech. Tento typ testu je uvedený s názvem znám neznám. Pak je tu ještě ještě volba překladu, z cizího jazyka do českého a zapsání překladu. Pro pokročilejší je pak k výběru na službě slovník Seznam i dlouhý test, který trvá 40 minut a nabízí souhrn všech předchozích testů. Výhodou je, že správnost zjistíme okamžitě, a tak nemusíme čekat až do konce. Tak si slovíčka lépe a snadněji zapamatujeme. Další výhodou je, že tento Seznam slovník online funguje všude, kde máme možnost připojení na internet. Ať již používáme počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon.

Konkurenční Translator od Google

V porovnáním služby Seznam slovník online proti službě Google překladač je česká verze překladače od Seznamu poměrně pozadu, je to jednak tím, že nabízí mnohem menší počet jazyků, ale především také tím, že zatím nedokáže překládat samotné věty, nebo přímá souvětí, rovněž služba nenabízí žádné API rozhraní a nelze jí tak například použít na vlastních webových stránkách.

Služba jako taková se však kvalitou neustále zlepšuje jednak tím, že se neustále zkvalitňují procesy samotného překladu a také se stále připravují nové jazyky, které bude možno k překladu z češtiny použít.