Sfinance.cz - Srovnání finančních služeb

Sfinance.cz je finanční server od společnosti Seznam.cz, který byl spuštěn již v roce 2004 a od této doby každým rokem získává více spokojených zákazníků. Cílem tohoto finančního serveru je pomoci lidem, kteří si chtějí najít cenově výhodné pojištění, vzít si spolehlivou půjčku, najít si lepší mobilní tarif, nebo ušetřit na energiích a vybrat si nového dodavatele plynu, nebo elektřiny. Je to tedy portál, který Vám během několika okamžiků vyhledá z velkého množství pojišťoven, bank a mobilních operátorů, ty nejlepší cenové nabídky, díky kterým můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Velkou výhodou je, že tento portál vyhledává pouze ze stálých a spolehlivých společností, které mají na českém trhu už dobré jméno a díky kterým se vyhnete různým komplikacím. Samotné Sfinance porovnávají naprosto všechny ceny nezávisle a žádné společnosti v žádném případě nestaví bokem, nebo naopak nehrají do karet jak se říká. Veškeré údaje na tomto webu jsou denně kontrolované, tudíž zde nenajdete mylné, nebo již neaktuální informace. Samotná webová stránka www.sfinance.cz je rozdělena do několika hlavních sekcí, které se dále také dělí do menších podsekcí podle zaměření a o všech těchto sekcích si nyní budeme blíže povídat a detailně pro Vás každou sekci rozebereme.

Pojištění

Do první hlavní sekce patří "Pojištění". V této sekci najdete hned 5 možnosti pojištění. V první z nich je povinné ručení motorových vozidel (nejčastěji to jsou automobily nebo motocykly). Abyste mohli využít službu srovnání cen povinného ručení, potřebujete k tomu malý a velký technický průkaz vozidla, a také pokud možno stávající smlouvu povinného ručení. Pokud tohle všechno máte, pak klikněte na kolonku "Srovnejte povinné ručení". Zde nejdříve zadáte základní údaje o Vašem vozidle, jako je objem motoru, výkon a podobně.

Poté kliknete na kolonku pokračování a vyjede vám výpis, kde uvidíte přehledně seřazené povinné ručení podle ceny. V dalším kroku zadáte přesné údaje o Vašem vozidle, tedy značka, hmotnost, palivo, SPZ a další. V dalších krocích vyplníte kontakt na Vaší osobu a nakonec pouze potvrdíte, že toto pojištění opravdu chcete.

Finanční kalkulačka

Sfinance kalkulačky naprogramovali tak, aby byly co nejpřesnější, a proto Vám garantují vrácení peněz, pokud by informace byly nesprávné. Druhou kolonkou je havarijní pojištění. Tuto službu nejčastěji využívají řidiči, kteří mají novější a dražší automobily. Havarijní pojištění slouží k tomu, abyste dostali odškodné na Vašem autě, pokud byste zavinili nějakou nehodu Vy. Havarijní pojištění se zde vyplňuje takřka stejně jako u povinného ručení. Opět zadáte základní údaje o automobilu, jeho cenu, datum první registrace a další. Následně si vyberete nejvýhodnější nabídku, vyplníte potřebné formuláře a zanedlouho se Vám z pojišťovny ozvou a vše během krátké doby vyřídíte. Třetí možností je cestovní pojištění. Už z názvu by nám mělo být jasné, o co vlastně půjde. Pokud si sjednáte cestovní pojištění, kdy poté v cizí zemi, kterou se budete chystat navštívit, budete mít nárok na léčebné výlohy v případě, že se zde zraníte. Cestovní pojištění Vás zpravidla vyjde jen na několik desítek korun za den, což je mnohem výhodnější, než kdybyste museli zaplatit statisíce v případě, že by se něco stalo.

Do formuláře zadáte zemi, do které pojedete, počet osob, zda je pobyt rekreační nebo pracovní atd. Následně si vyberete nejvýhodnější nabídku, která Vám bude vyhovovat a během několika hodin či dní si toto pojištění sjednáte. Čtvrtou možnosti je flotilové pojištění vozidel. Tuto službu však využijí lidé či firmy, které vlastní deset a více vozidel. Budete muset vyplnit tabulku s údaji o jednotlivých vozidlech, a také budete muset podepsat plnou moc pro vyhotovení nabídky pojištění vozidel společností Seznam.

Následně to pošlete na uvedený mail a do 10 dní Vám přijde porovnání nabídek všech pojišťoven z České republiky. Poslední možností je pojištění proti rakovině prsu. Nemoc, která se vyskytuje čím dál více a mnoho žen z ní má velký strach. Pokud si sjednáte toto pojištění, pak můžete při zjištění této nemoci získat peněžní částku přesahující mnoho set tisíc korun.

Penze

Do druhé hlavní sekce patří penze. V dnešní nejisté době není od věci zajistit si poklidné a důstojné stáří. V sekci "penze" najdete hned tři možnosti, které zde patří. První z nich je důchodové spoření. V této oblasti zjistíte, zda je pro Vás výhodné vstoupit do druhého pilíře a také zjistíte, kolik byste si přibližně přilepšili, pokud byste zde vstoupili. Druhý pilíř má jednu základní výhodu a sice, že v případě Vašeho úmrtí, dostanou Vaši potomci naspořenou část peněz a nepropadne tak státu.

Důchodové spoření Vám také nabídne možnost vybrat si jeden ze 4 druhů strategií. V některých sice získáte více peněz, ovšem máte vyšší riziko, že dojde k poklesu hodnoty. Důchodové spoření je potřeba velmi dobře zvážit, jelikož vstup do druhého pilíře je nenávratný. Druhou možností je penzijní spoření, což je označované jako 3. pilíř. Ku příkladu Vám je 30 let a Vy se rozhodnete, že budete každý měsíc do doby, než se dostanete do penze, ukládat pár stovek korun na spořící účet.

Jakmile se tedy dostanete do důchodového věku, tak Vám pojišťovna vyplatí naspořené a zhodnocené peníze, které jste si zde uložili. Díky tomu získáte poměrně značné finanční prostředky. Penzijní spoření si může založit takřka kdokoliv, pouze musíte být starší 18 let. Sfinance Vám po vyplnění potřebných údajů zobrazí seznam pojišťoven, ve kterých byste měli získat nejvíce peněz. Jestliže Vám něco není jasné, pak na stránce www.sfinance.cz dohledáte všechny důležité informace.

Pokud byste ještě chtěli navýšit penzijní spoření, pak v poslední kolonce najdete penzijní připojištění. Zde budete mít možnost objednat online penzijní připojištění během krátké doby. Opět vyplníte formulář s potřebnými informacemi. Pokud se rozhodnete ukládat na penzijní připojištění více než 300 Kč měsíčně, tak Vám navíc bude ještě přispívat nějakou částku stát a Vy tak dostanete ještě větší obnos peněz.

Hypotéky a půjčky

Do třetí hlavní sekce patří "Hypotéky a půjčky". Hned na úvod si musíme říct, že sfinance.cz ve své nabídce neposkytují nebankovní půjčky bez registru. Důvodů, proč se nezaměřují, na nebankovní půjčky je mnoho. Nebankovní půjčka totiž mívá zpravidla přemrštěné úroky. Nebankovní půjčky online jsou také známé tím, že společnosti, které je poskytují, zpravidla přidávají do smluv různé věci, které si lidé často nepřečtou a poté se diví, že jsou dlužní mnohem větší částky, než se původně zdálo. "Nebankovní půjčka ihned" (jak je mnoho společností nazývají) je proto obvykle velký risk a často se poté lidé už nemohou z dluhů dostat, přijdou o všechen majetek a v krajních případech vyhlašují osobní bankrot.

Co se týče srovnání bankovních a nebankovních služeb, stojí určitě za zmínku projekt www.Půjčky.ČR, který je zaměřen na nezávislé srovnání firem i velkých bankovních organizací, které půjčky v České republice nabízejí a to včetně výše zmíněného nebankovního sektoru, což může jistě pomoci nejednomu žadateli o finanční prostředky. Seznam článků k jednotlivým firmám a jejich finančním službám se každý měsíc rozrůstá a všechny údaje jsou pravidelně aktualizovány, všem budoucím žadatelům o půjčku proto doporučujeme tento web navštívit.

Půjčky pro nezaměstnané

V dnešní době se také rozšířily společnosti, které nabízejí půjčky pro nezaměstnané. Poskytují je nejčastěji soukromníci nebo drobné společnosti, a proto je sfinance.cz také nemají zařazené v sekci "Hypotéky a půjčky". Je zde ale na Sfinance například kolonka "Nová hypotéka". Tato půjčka slouží pro lidi nebo i firmy, kteří si chtějí půjčit větší obnos peněz a doba splacení je i několik desítek let.

K tomu, aby Vám www.sfinance.cz vypočítaly a nabídly nejvýhodnější hypotéky, potřebujete vyplnit zase informační formulář, který už bude podrobnější. Pokud nechcete hledat hypotéky sami, pak se s Vámi mohou operátoři sfinance.cz spojit a vše udělat telefonicky.

To jak vysoká bude splátka hypotéky, záleží na mnoha aspektech. Například to může být zavedené úvěrové pojištění, aktivní účet nebo pojištění nemovitosti. Služba "Hypotéky a půjčky" je zcela zdarma a může jí využít kdokoliv. Opět zde nenajdete nebankovní hypotéky. Ve druhé a páté kolonce najdete možnost refinancování hypotéky nebo půjčky. Ptáte se, jaké to má výhody a co to vlastně refinancování půjčky, či hypotéky je?

Ku příkladu si vezmete úvěr na 2 milióny Kč u nějaké banky, kde budete splácet po určitou dobu 6 tisíc měsíčně. Vy ale například nebudete schopní platit tak velkou částku a zjistíte, že jiná banka nabízí lepší a výhodnější úvěry na bydlení, než jaká je ta Vaše. Vy si u ní tedy vezmete nový úvěr, díky kterému bude ten starý splacen, a nyní budete splácet hypotéku s lepšími podmínkami, která Vám bude vyhovovat.

Sfinance kalkulačky vytvořily tak, aby Vám během několika okamžiků zjistili, zda nějaká jiná banka nenabízí lepší hypotéku, než kterou právě máte a snadno jí tak refinancujete. V další kolonce najdete možnost vyhledat nejlepší klasickou půjčku. Tato půjčka může být ve výši od 10 do 500 tisíc Kč. Snadno a rychle vyřídíte tyto půjčky online, kdy po vyplnění objednávky budete v nejbližší době kontaktováni vybranou společností a už si jen domluvíte některé detaily půjčky.

Sloučení úvěrů

Ve čtvrté kolonce najdete možnost sloučení úvěrů. To vlastně znamená, že spojíte více úvěrů do jednoho jediného a většinou se díky tomu sníží měsíční splátka. Konsolidace půjček nabízí ku příkladu společnost UniCredit Bank. V poslední době také začaly být velmi oblíbené SMS Půjčky, které na jednu stranu nabízí okamžitý přísun peněz bez zdlouhavého papírování, ale na stranu druhou má SMS Půjčka velké úroky. Proto na Sfinance tyto půjčky nenajdete a tak též to platí i pro půjčky na směnku.

V poslední kolonce se nachází půjčka před výplatou. Výše této půjčky je od několika stovek po několik tisíc korun. Jeto půjčka bez doložení příjmu, jelikož se jedná o úvěr, který je zpravidla jen na několik dní. Ku příkladu si půjčíte 600 Kč s tím, že ji splatíte během následujících 10 dní, než Vám dojde výplata. Jedná se tedy o půjčky bez registru, kdy není třeba zdlouhavé papírování, ovšem zaplatíte poměrně vysoký úrok vzhledem k půjčené částce.

Kreditní karty a mobilní tarify

Do čtvrté hlavní sekce patří karty. Najdete zde výpis několika desítek kreditních karet, které jsou v českých bankách k dostání. Pro výběr vhodné kreditní karty srovnání poslouží ke správnému výběru. V některých případech Vám je vydají bez nutnosti mít potvrzený stálý příjem. Kreditní karta bez příjmu má například Citibank. Zaujmout Vás může například kreditní karta HomeCredit, díky které získáte slevy u renomovaných značek, jako je Mountfield, Kenvelo, Fann a to do výše až 11%. Speciální kreditní karta České spořitelny s názvem "Odměna" Vám zase vrátí 1% z každé platby touto kartou. Vedení karty Vás vyjde pouze na 39 Kč měsíčně. Nebo naopak kreditní karta Citibank classic Vám nenabídne moc slev a výhod, ale zato neplatíte nic za její vydání ani vedení nic. Pro ženy bude například vhodná kreditní karta KB s názvem "Lady", díky které ženy získají mnohé slevy a akce po celý rok v partnerských obchodech této banky. Kreditní karta GE Money Bank s přídavkem "Gratis" je také zcela zdarma, můžete si na ní vzít úvěr až 150 tisíc korun a bezúročné období je až 50 dnů.

Toto srovnání kreditních karet je velmi dobrá věc. Některé z těchto karet si můžete dokonce objednat online přes Sfinance. Jedna nevýhoda je, že zde chybí například kreditní karta Cetelem, dále kreditní karta ČSOB a jiné.

Energie

Do páté hlavní sekce patří energie. Ta se dělí do dvou velkých kategorií. V první najdete srovnání cen elektřiny. Co se týče této energie, tak se už asi každému někdy stalo, že zaklepali na dveře dva páni, kteří Vám vysvětlovali, že jejich cena elektřiny je mnohem výhodnější, než ta, kterou máte doposud. Často to však není pravda, a pokud tedy skutečně chcete mít výhodné ceny elektřiny na rok 2014, pak na http://www.sfinance.cz/elektrina vyplňte potřebné informace, které máte k dispozici ve faktuře z vyúčtování spotřeby elektrické energie za poslední období. RWE elektřina patří mezi jedny z nejlevnějších, proto se Vám může často stát, že po porovnání cen elektřiny Vám na předních pozicích vyjede nejlevnější elektřina právě od této společnosti.

Dodavatelé elektřiny se však předhánějí v tom, která nabídne lepší podmínky, a proto byste se bez pomoci Sfinance mohli začít ztrácet v cenách. Ceny elektřiny na rok 2015 se budou ještě nejspíše hodně měnit, proto Vám jistě pomůže kalkulačka elektřiny 2015. Jakmile si vyberete nového dodavatele, tak jednoduše vyplníte objednávku a za krátkou dobu Vám přijde E-mail, ve kterém budou veškeré dokumenty k tomu, aby mohla proběhnout změna dodavatele elektřiny.

Při vyhledáváni vždy uvidíte stručný a přehledný ceník elektřiny. Již zanedlouho bude k dispozici kalkulačka elektřiny 2014, kterou poté najdete v často kladených otázkách.

Do druhé kategorie se řadí plyn. V této části opět najdete přehledné srovnání cen plynu od všech společností, které tuto energii distribuují. Ceny plynu se velmi často mění. Někdy se stane, že například cena plynu velmi klesne, ovšem Váš dodavatel Vám cenu nesníží a Vy tak budete zbytečně platit moc. Proto Vám kalkulačka plynu od Sfinance pomůže zjistit, kde budete mít lepší podmínky, díky kterým ušetříte i tisíce korun ročně. Aby mohlo proběhnout porovnání cen plynu, budete muset vyplnit některé údaje, mezi které patří například roční spotřeba, kdo je Váš dodavatel, v jakém kraji bydlíte, platnost stávající smlouvy a jiné.

Následně Vám vyjedou výsledky, kde budou vypsáni dodavatelé plynu, kteří ho nabízejí nejlevněji. Například cena plynu E.on může být i fixovaná na nějakou dobu, kdy budete mít jistotu, že ceny plynu 2014 nestoupnou na víc, než kolik platíte doposud. Vybrat si levný plyn je díky této službě velmi jednoduché. Za zmínku také stojí, že například cena plnu RWE se může velmi lišit. Tato společnost má hned několik různých balíčků, kdy některé jsou výhodné pro domácnosti a jiné zase pro velké firemní budovy a podobně. Dá se zde také i domluvit stálá cena plynu 2015.

Telefonování

A nakonec poslední hlavní sekce s názvem telefonování. Z názvu je patrné, že se bude jednat o mobilní tarify srovnání cen. V České republice působí tři hlavní operátoři, kteří aktivně nabízejí mnohé telefonní tarify. Ty využijí zejména lidé, kteří utratí měsíčně několik stovek korun. Můžete získat například zajímavé O2 tarify, kde budete měsíčně posílat předem určenou částku. Tyto telefonní tarify nabízejí různé výhody, jako jsou volné minuty a SMS, internet v mobilu zadarmo, který je určen pouze množstvím stahovaných MB.

Některé T-mobile tarify nabízejí například možnost volat a posílat SMS zprávy na 5 různých čísel neomezeně, kdy zaplatíte měsíčně pouze předem stanovenou částku. Vodafone tarify jsou zase známé velmi nízkou cenou. Volání někdy stojí jen 3 Kč/minutu a SMS do 2 korun. Jakmile si tedy z porovnání tarifů mobilních operátorů O2, T-mobile a Vodafone nějaký vyberete, můžete si jej přímo na www.sfinance.cz jednoduše objednat a během krátké doby se Vám ozvou.

Neomezený tarif

Neomezený tarif byl v Česku nedávno velká revoluce. Tento tarif zde byl sice už mnohem dříve, ale jeho cena byla příliš velká. Dnes můžete získat například neomezený tarif O2 Student, který Vám pouze za 699 Kč měsíčně nabídne neomezené volání a SMS do všech sítí zdarma v četně 1 GB internetu. Neomezený tarif Vodafone RED Vám zase za stejnou cenu nabídne 10 000 volných minut a 3 000 volných SMS v rámci ČR a k tomu navíc internet ve výši 1,5 GB. Doba závazku na tento tarif je 24 měsíců. Pokud byste do tohoto závazku jít nechtěli, pak můžete využít neomezený tarif T-mobile bez závazků, který sice bude stát 900 Kč měsíčně, ale zase můžete od smlouvy kdykoliv odstoupit.

Tento portál obsahuje ještě mnoho jiných zajímavých informací. Například mají Sfinance kurzy měn, které jsou neustále aktualizované, takže vždy víte přesnou hodnotu.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: sfinance.cz | sfinance kalkulačky | půjčky | pojištění | kreditní karty | tarify