Sklik.cz - PPC reklamní systém

Seznam Sklik je český PPC (pay per click) systém, který pro Seznam.cz původně vytvořila společnost Jyxo, Seznam následně celý systém předělal a naprogramoval jej od začátku znovu pomocí vlastních Seznam.cz programátorů. Co vlastně tato služba nabízí? Služba sklik.cz nám umožňuje zobrazování textové nebo grafické reklamy ve vyhledávači Seznam a nejnavštěvovanějších českých webech jako jsou Novinky.cz, Super.cz a podobně. Sklik reklama se zobrazuje ve dvou odlišných reklamních sítích. První z nich je vyhledávací síť. Do této sítě patří klasický vyhledávač od Seznamu, dále Seznam Obrázky, Encyklopedie, Zboží a jiné. Druhou kategorií Sklik.cz je obsahová síť, do které patří převážně zpravodajské servery jako Novinky.cz nebo Sport.cz a jiné partnerské weby. Nyní si povíme něco o tom, jak probíhá registrace a následný Sklik login. Nejdříve si musíte založit E-mail účet u společnosti Seznam, který byl již dříve popsán v jiném článku.

Následně navštívíte internetovou stránku www.sklik.cz, kde se přihlásíte. Jakmile tedy proběhne Sklik login, tak Vám jako novému uživateli této služby najedou obchodní podmínky, které po přečtení musíte odsouhlasit, abyste mohli Sklik Seznam začít využívat. Po přihlášení můžete začít vytvářet nové textové nebo bannerové kampaně. V jednotlivých textových kampaních zadáváte text, který má pouze pár slov, kde co nejpřesněji charakterizujete to, co nabízíte.

Nastavení reklamní kampaně

Kupříkladu prodáváte značkové oblečení, text inzerátu bude obsahovat něco jako: "Kupte si kvalitní značkové oblečení za výhodné ceny". Dále musíte v kampani Seznam Sklik uvést klíčová slova. Tyto klíčová slova (KW) by měla být v souladu s tím, co nabízíte. Klíčových slov si můžete zvolit velké množství (například oblečení, levné oblečení, kvalitní trička apod.). Funguje to vlastně tak, že když někdo ku příkladu do vyhledávače od Seznamu napíše některé z těchto klíčových slov, tak máte velkou pravděpodobnost, že se mu zobrazí právě Vaše reklama, kterou jste vytvořili.

Reklama Sklik se nejčastěji zobrazuje v okrajových částech různých webů a nebo jsou obsaženy na konci nějakého článku. Kdy a kde se budou Sklik reklamy zobrazovat, si určujete Vy sami. Můžete si sami vybrat, ve kterých vyhledávačích nebo obsahových sítích se budou zobrazovat a ve kterých nikoliv.

Seznam Peněženka

V tomto systému existuje Sklik Seznam peněženka, která funguje na bázi kreditu. Sami si vyberete, jakou formou navýšíte kredit na Váš Sklik účet (bankovní převod, kreditní karta apod.). U každé jednotlivé kampaně si můžete určit, kolik chcete maximálně za den utratit a jaká bude maximální cena za jeden klik a nebo za počet zobrazení. Také si můžete zvolit, ve kterých hodinách se Vám Vaše reklama zobrazovat nemá. Platby za inzerci jsou tedy buď PPC (platba za klik) a nebo CPT (cena za tisíc zobrazení). U metody CPT je cílem nejčastěji zviditelnit Vaší firmu nebo stránku, tudíž zde vytváříte různé grafické reklamy, které se zobrazují ve vyhledávací a obsahové síti tak, aby její tématika souvisela s tématikou určitého článku. Sklik.cz je velice podobná službě Google AdWords. Hlavním rozdílem www.sklik.cz je, že zde oslovíte především zákazníky z České, popřípadě Slovenské republiky, kdežto u Google AdWords to mohou být lidé z celého světa.

Pokud Vám po nějaké době dojde kredit, tak je zde opět Sklik Seznam peněženka, díky které si kredit znovu navýšíte. Pokud Vám něco nebude jasné nebo nebudete vědět, jak máte vytvořit kampaň a jak se zde orientovat, pak existuje Sklik nápověda, kterou najdete na www.sklik.cz. Sklik nápověda je rozdělena do několika kategorií, podle toho, co zrovna potřebujete vědět.

Sklik nápověda

Také zde můžete využít vyhledávač v nápovědě, který Vám vyhledá článek, který by Vám měl pomoci s Vaším problémem. Jelikož se služba Seznam Sklik neustále vyvíjí a často zde probíhají různé aktualizace a úpravy, je dobré vědět o tom, že existuje jistý Sklik blog, na kterém najdete nejaktuálnější informace o nových funkcích nebo o změnách ve smluvních podmínkách a podobně. Sklik blog obsahuje důvěryhodné informace, které by neměly být v rozporu se službou Sklik. Najdete ho na stránce http://sklik.cz.sblog.cz/.

Sklik Partner

Poslední věcí, kterou se budeme v tomto článku o sklik.cz zabývat je služba Sklik Partner. Tento program umožňuje provozovatelům a vlastníkům webových stránek umisťovat reklamní boxy s inzeráty systému Sklik.cz. Sklik Partner Vám zato bude posílat provize, které z velké části závisí na návštěvnosti Vaší stránky a její tématice. Díky tomu tak můžete vydělávat i poměrně velké peníze za takřka žádnou námahu.

Sklik login do tohoto programu naleznete na partner.sklik.cz, kde se opět přihlásíte na Váš e-mail účet a zadáte zde takzvaný. "detail partnera". V podstatě je to formulář, kde vypíšete bankovní spojení na Vás, kde Vám poté bude Seznam posílat peníze. Sklik Partner se může stát v podstatě jakákoliv fyzická nebo právnická osoba, která vlastní nějaký web. Více informací naleznete na partner.sklik.cz v sekci nápověda.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: seznam sklik | sklik | sklik login | sklik.cz | sklik partner | www.sklik.cz | sklik napoveda