Snadné parkování s EasyPark: Kolik vás to bude stát?

Easypark Poplatky

Fungování aplikace EasyPark

Aplikace EasyPark umožňuje platit parkování pohodlně a bezpečně pomocí mobilního telefonu. Po stažení a registraci do aplikace jednoduše zadejte parkovací zónu a délku parkování. Platbu lze provést platební kartou nebo prostřednictvím SMS. Aplikace vás upozorní na blížící se konec parkování a umožňuje jeho prodloužení na dálku. EasyPark také nabízí funkci "Najít moje auto", která vám pomůže snadno najít zaparkované vozidlo. Díky přehledné historii plateb máte dokonalý přehled o svých parkovacích výdajích. Aplikace je k dispozici pro iOS a Android a je dostupná ve více než 2 200 městech v Evropě a Austrálii.

Výše parkovacích poplatků

Výše parkovacích poplatků se v jednotlivých městech a obcích České republiky značně liší. Obecně platí, že v centru Prahy a Brna zaplatíte za parkování nejvíce. V menších městech a na jejich okrajích se ceny pohybují v nižších relacích. Poplatky se liší také v závislosti na délce parkování, typu parkoviště (venkovní, kryté) a dni v týdnu. Některé obce a města nabízejí rezidentům zvýhodněné parkování formou parkovacích karet. Informace o výši parkovacích poplatků v konkrétní lokalitě naleznete na webových stránkách daného města, obce nebo provozovatele parkoviště.

Platba za parkování v aplikaci

V dnešní době chytrých telefonů je placení za parkování jednodušší než kdy dříve. Spousta měst a obcí nabízí možnost platby za parkování prostřednictvím mobilní aplikace. Stačí si stáhnout aplikaci do vašeho telefonu, zaregistrovat se a propojit ji s vaší platební kartou. Po zaparkování jednoduše v aplikaci zadáte SPZ vašeho vozu a délku parkování. Některé aplikace dokonce upozorní na konec placené doby a umožní vám parkování prodloužit na dálku. Placení přes aplikaci je pohodlné a rychlé, odpadá vám tak hledání mincí nebo placení kartou v parkovacím automatu.

Správa parkovacích relací

Správa parkovacích relací zahrnuje sledování a kontrolu parkování vozidel. To může zahrnovat stanovení pravidel a předpisů pro parkování, vybírání poplatků za parkování a vymáhání těchto pravidel. Efektivní správa parkovacích relací je nezbytná pro zajištění dostatku parkovacích míst, snížení dopravní zácpy a zlepšení plynulosti dopravy. Moderní technologie, jako jsou parkovací senzory a mobilní aplikace, hrají stále důležitější roli ve správě parkovacích relací, a to jak pro řidiče, tak pro provozovatele parkovišť.

Další funkce aplikace EasyPark

Kromě základní funkce placení parkovného nabízí aplikace EasyPark i další užitečné funkce, které vám usnadní parkování ve městě. Funkce Find vám pomůže najít nejbližší dostupné parkoviště v reálném čase a navigovat vás k němu. S funkcí Autostop už nikdy neplatíte za parkování déle, než potřebujete. Aplikace automaticky ukončí parkování, jakmile odjedete z parkoviště. Plánovač tras vám pomůže najít nejvýhodnější parkování v okolí vaší cílové destinace a ušetřit tak čas i peníze. EasyPark není jen aplikace pro placení parkovného, ale komplexní pomocník pro parkování ve městě.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: Karel Čapek

Tagy: easypark poplatky | informace o poplatcích v aplikaci easypark