Spolužáci.cz - Najdi své spolužáky

Seznam Spolužáci je internetový komunitní server, který provozuje firma Seznam.cz již několik let. Jedná se o jednoduchou síť, která má za cíl sdružovat současné i bývalé spolužáky z celé České republiky. Na internetové stránce www.spoluzaci.cz můžete vyhledat Vaší třídu. Hledání je jednoduché, nejprve v seznamu kliknete na okres, ve kterém se Vaše škola nachází, poté vyberete město, školu a nakonec Vaší třídu podle roku zakončení. Pokud je toto vyhledávání pro Vás příliš složité, tak jsou zde ještě dva způsoby jak Vaší třídu na spoluzaci.cz vyhledat. Jedna z nich je, vyhledávání podle jména nějakého spolužáka, který byl ve Vaší třídě. Zadáte do kolonky jeho jméno, příjmení, popřípadě rok zakončení nebo školu a následně by Vám měl vyjet výpis lidí s tímto jménem. Poslední možností, jak můžete na www.spolužáci.cz vyhledávat je pomocí ID Vaší třídy, která se skládá z několika čísel, které si snadno zapamatujete.

Jakmile tedy najdete na spolužáci.cz Vaší třídu, tak Vás bude čekat kontrolní otázka, která zpravidla obsahuje "Jak se jmenoval Váš třídní učitel?" a pokud to vyplníte správně, tak Vás to přihlásí do Vaší třídy. Po prvním přihlášení do služby Spoluzaci.cz Vám najede seznam jmen lidí, kteří patří, nebo patřili do této třídy a jednoduše se přiřadíte k Vašemu jménu, ke kterému se budete později už přihlašovat automaticky.

Třídní nástěnka

Dále existuje na www.spoluzaci.cz nástěnka, která je na hlavní stránce Vaší třídy, kde můžete vkládat textové příspěvky nebo přidávat fotky a videa. Tento příspěvek se zobrazí všem spolužákům, kteří jsou zde přihlášení. Dále můžete na službě Seznam.cz Spolužáci upravovat Váš profil tak, že například vložíte Vaší fotografii nebo připíšete něco o sobě, třeba přezdívku a podobně.

Vaší spolužáci, ale také i Vy můžete psát ostatním na jejich profil něco, co si o nich myslíte, nebo spolu můžete zahájit chat a tak dále. Sužba www.spolužáci.cz je také snadná příležitost jak založit událost třídního srazu, snadno se domluvíte a je to hlavně spolehlivé.

Založení školní třídy

Web spoluzaci.cz je skvělá příležitost jak navázat staré kontakty s lidmi, se kterými jste v podstatě prožili mládí. Po přihlášení také uvidíte, kteří spolužáci jsou zrovna online a můžete jim napsat. Dále zde naleznete také kategorie podle typu školy, jsou zde www.spoluzaci.cz ZŠ, střední škola, vysoká škola, všechny tyto typy škol zde skutečně můžete najít a na jednom účtu můžete být přihlášení i ve více třídách. Pokud by se Vám stalo, že jste na www.spoluzaci.cz nenašli Vaší třídu, pak ji můžete založit a sice tak, že najedete na Vaší školu a úplně dole je kolonka "Založit novou třídu", kde budete muset vyplnit formulář, ve kterém jsou některé informace o Vaší třídě, kontrolní otázky a podobně. Zabere Vám to jen pár minut. Zároveň se tak stanete na službě Spoluzaci.cz u Vaší třídy hlavním správcem, kde máte mnoho privilegií, ale i také povinnosti, jako je třeba aktivita minimálně jednou za 30 dní. Také ve Vaší založené třídě spolužáci.cz můžete jmenovat i správce, který Vás bude zastupovat v případě, že Vy nebudete mít čas.

Každá škola, má také na www.spoluzaci.cz přidaný výpis učitelů, ke kterým můžete připisovat komentáře, jako například o Vašich zkušenostech, nebo zábavných momentech, které jste s nimi zažili. Web www.spolužáci.cz obsahuje ještě jednu funkci a sice funkce "školníka", kterým se může stát pouze hlavní správce nějaké třídy na spoluzaci.cz a to tak, že musí o něj zažádat a vyčkat, zda bude do této funkce dosazen.

Školník

Funkce školníka je přidávat "nové" učitele, přidávat nové obrázky školy, ze školních akcí a dělat ještě nějaké drobné úpravy. Projekt Spolužáci.cz je nejvíce využívaná u lidí ve věku 25 až 35 let, jelikož mnozí z této generace nevyužívají jiné oblíbené sociální sítě, a proto je portál Spoluzaci.cz jednoduchá příležitost. Takřka všichni spolužáci podle škol jsou už zde přidáni, pokud Vy ještě ne, tak se přidejte, zabere to skutečně jen chvilku.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: spoluzaci.cz | www.spoluzaci.cz | spolužáci