Sport.cz - Vše o sportu online

Pokud Vás zajímá sport, pak by Vám neměla uniknout internetová stránka www.sport.cz. Tento sportovní zpravodajský server Vám přináší veškeré informace o sportovním dění u nás i ve světě. Web sport.cz on line, provozuje společnost Seznam a deník PRÁVO. Internetová stránka sport.cz prošla v posledních letech poměrně značnými úpravami. Nabízí nám nejaktuálnější informace o všech sportovních aktivitách. Hlavní stránka www.sport.cz obsahuje nejzajímavější články. Nejčastější témata jsou hokej a fotbal, které má Český národ v oblibě. V seznamu Vám vždy vyjede několik článků, kde je téměř vždy i nějaká fotografie. Pokud si některý vyberete a kliknete na něj, zobrazí se Vám různě dlouhý text, který může obsahovat i nějakou video ukázku. Seznam Sport.cz Vám dále přináší komentované online přenosy z různých zápasů fotbalu nebo hokeje. Tento sport.cz on line, využijete zejména v době, kdy nemáte přístup ke sledování televize. Okamžitě se Vám při službě Sport živě budou zobrazovat nejnovější události ze zápasů.

Bývá zde psáno například, kdo dal gól, v jaké minutě, kdo se dostal do dobré šance, kdo se zranil a podobně. Web Sport.cz on line, nebyl nikdy přehlednější. Sport živě Vám přináší zkušení redaktoři, kteří vědí, o čem píšou.

Sportovní kategorie

Portál www.sport.cz je rozdělen do pěti hlavních sekcí, které se ještě dále rozdělují do dalších kategorií. Najdete zde tedy články na všechny oblíbené sporty. První hlavní sekce je sport.cz Fotbal. Jelikož se fotbal hraje po celém světě a chceme číst pouze určité články, tak si dále můžete vybírat články podle lig z různých zemí. Jedna z nejčtenější rubriky sport.cz Fotbal je "Gambrinus liga". Dále zde najdete články o naší reprezentaci, lize mistrů, evropskou ligu a mnoho dalších. V sekci sport.cz Fotbal najdete o tomto tématu skutečně vše. Další hlavní sekce je sport.cz Hokej.

Ta rovněž obsahuje informace z reprezentace, z extraligy, mistrovství světa, NHL a tak dále. Každý článek v sekci sport.cz Hokej je unikátní a nenajdete jej na žádném jiném zpravodajském webu. Někdy v sekci sport.cz Hokej můžete najít i video z kuriózních okamžiků z nějakého zápasu.

Motosport

Třetí sekcí je sport.cz Motosport. Zde najdete články ze světa motorových sportů, významné je téma Formule 1. Ve čtvrté sekci najdete všechny ostatní sporty. Jedna z nich je tenis, zjistíte zde aktuální výsledky různých zápasů nebo informace o zdravotním stavu známých tenistů. V zimních měsících využijete kategorii Lyže a snowboard. Další rubrikou jsou Míčové sporty, do kterého patří například baseball, basketball, volejbal a ostatní. Zajímá-li Vás plavání, pak stačí kliknout na kolonku "Vodní sporty".

V období, kdy se jezdí například Tour de France, využijete články "Cyklistika", kde najdete zajímavosti ze závodů, fotky a různá videa. Pokud Vás zajímá Americký fotbal, pak zklamaní určitě nebudete. I tomuto sportu se redaktoři sport.cz věnují. Jsou zde informace o zápasech, nebo v části "Americký fotbal" najdete i článek o nejlépe placeném hráči a jiné zajímavé věci.

Živé sportovní přenosy

Pokud Vás zajímá, jak vypadá míč na Americký fotbal, tak vězte, že v těchto článcích najdete mnoho fotografií, na kterých je zobrazen právě tento sportovní předmět. Sport Seznam opravdu propracoval a obsahuje i některé u nás méně důležité sporty, mezi něž může patřit například Golf anebo oblíbená odnož hokeje "Florbal". Poslední kategorií v sekci "Ostatní sporty" je "Atletika", zde naleznete články o Českých nebo světových atletech, jejich výsledcích a tak dále. Český internet obsahuje ještě dva hlavní konkurenty webu sport.cz. První z nich je Nova sport a druhou iDnes sport. Všechny tyto zpravodajské servery nabízejí aktuální sportovní články. Ovšem jednu věc má Sport.cz navíc a tou je pátá hlavní sekce Fantasy Sport. Tato sekce byla spuštěna teprve v roce 2013, ovšem ve světě byla k dispozici už mnohem dříve. Fantasy Sport Vám umožní stát se virtuálním trenérem fotbalového nebo hokejového týmu. Princip Fantasy Sport je jednoduchý.

Fantasy Sport

Nejprve si na www.fantasy.sport.cz vyberete, zda se chcete stát trenérem fotbalového nebo hokejového týmu (můžete i obou zároveň). Tuto hru můžete hrát v případě, že je například MS v hokeji nebo se ještě hraje Gambrinus liga a podobně. Zůstaňme tedy u hokeje. Mistrovství světa se hraje v průběhu několika dní. Na každý den si na webu fantasy.sport.cz vytvoříte tým, který bude složený z hráčů, kteří se na tomto mistrovství zúčastní reálně.

Tým hráčů z fantasy.sport.cz může být složen z hráčů bez ohledu na to, z jakého státu jsou. Můžete tak mít například 4 hráče z Česka a zbytek z USA. Výběr je jen na Vás. Jakmile tedy budete mít svůj tým vytvořený, tak musíte počkat, až se tento zápas v reálu odehraje. Podle toho, jaké hráče jste si vybrali, následně získáváte nebo ztrácíte body. Kupříkladu jste měli vybraného Českého brankáře, který pustil 2 góly. Ztratíte tím tedy 2 body. A zase naopak jste vybrali nějakého hráče, který dal v zápasu 1 gól, a Vy naopak získáte 3 body.

Přesnější pravidla najdete na adrese www.fantasy.sport.cz, včetně podrobné nápovědy k této velmi oblíbené službě.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: sport.cz | www.sport.cz | sport.cz on line | sport živě | fantasy sport | fotbal | hokej