Spráce.cz - Nabídka práce online

Aktualizováno: Projekt Spráce.cz byl k datu 30.9.2013 nahrazen novým projektem s názvem VolnáMísta.cz. Z důvodu poskytnutí maxima informací jsme se rozhodli článek o Spráci zachovat pro všechny, kteří by měli zájem si přečíst, jak tento průlomový projekt funguval a jaké změny v ČR dovedl přinest. Spráce.cz je pracovní portál, ve kterém najdete výpis volných pracovních příležitostí. Tento portál nabízí pracovní příležitosti již od roku 2004. Díky tomuto serveru již mnoho lidí našlo práci, aniž by museli jít na úřad práce. Jakmile navštívíte internetovou stránku www.sprace.cz, tak se Vám objeví hlavní stránka, kde máte uprostřed tři sloupce, kdy první z nich je výběr lokality a zbylé dva už jsou typy profese, kterou hledáte. První sekce je tedy hlavní stránka. Hned vedle ní je sekce s názvem "Práce". Nabídka práce je velmi rozmanitá, čítá na 5 tisíc inzerátů.

Pokud chcete najít obor ve Vašem okolí, který Vám bude vyhovovat, pak si budete muset nadefinovat několik věcí. Nejdříve si na sprace.cz vyberete obor, dále region, úvazek a zaměstnavatele. Tyto kategorie jsou jedny z nejdůležitějších, abyste efektivně zúžili nabídku práce, která bude nejlépe vystihovat tu, kterou hledáte. V kolonce "region" také najdete kromě všech Českých krajů i výběr práce v zahraničí. Pravdou však je, že na této stránce najdete hlavně práce u nás.

Práce v ČR

Tyto práce v zahraničí jsou nejčastěji pracovní příležitosti pro firmy, které sídlí v České republice, ovšem náplní práce budou časté služební cesty do ciziny. Portál www.sprace.cz má několik nedostatků a nevýhod, které by mohly lidem, hledajících práci vadit. Například sprace.cz Brno nezařadilo zvlášť do vyhledávání, takže pokud tedy chcete najít pracovní příležitosti z tohoto města, budete muset zadat Jihomoravský kraj. Také nenajdete na sprace.cz Plzeň nebo můžete zapomenout na kategorii "sprace.cz Ostrava".

Práce v Praze

Jediné město, které můžete najít v kolonce "region" je práce v Praze. Na portále sprace.cz Praha je velmi vyhledávanou, jelikož je zde velké množství volných pracovních pozic. Mimo to je také na www.sprace.cz nabídka práce pro absolventy. V této sekci najdete volné pracovní příležitosti, které jsou vhodné pro lidi, kteří právě dokončili školu a nemají tak příliš velkou praxi. Nabídka práce v této sekci je povětšinou na méně honorované pozice, ovšem většinou je zde možnost kariérního růstu. Na sprace.cz nenajdete velké množství příležitostí práce na doma. Velmi vyhledávanou sekcí jsou na www.sprace.cz i brigády. Inzerovat brigády můžete na sprace.cz zcela zdarma a vyřízení takového inzerátu trvá zhruba do 24 hodin, než administrátoři zkontrolují, zda je vše v pořádku. Tyto brigády nesmí obsahovat nabídky jako je podomní prodej nebo práci se smlouvou na plný úvazek. Pokud hledám práci, pak je Sprace jistě dobrou volbou, jelikož je zde na internetové stránce www.sprace.cz nabídka práce i pro osoby zdravotně postižené.

Mezi tyto pracovní příležitosti patří drobné manuální práce, ale také třeba i možnost pracovat jako operátor nebo programátor. Díky tomu, že je k dispozici na www.sprace.cz nabídka práce téměř pro kohokoliv, není třeba se chodit dívat na pracovní příležitosti, které nabízí úřad práce.

Práce v zahraničí

Na tomto portále také máte poměrně velkou jistotu, že zaměstnavatelé budou dodržovat platný zákoník práce, jelikož administrátoři vždy kontrolují inzerenty, kteří zde vkládají své nabídky. Zákoník práce je možné dohledat na oficiálních internetových stránkách. Kromě tohoto portálu existuje například i pracovní portál prace.cz. Tento portál v současné době nabízí asi nejvíce různých pracovních příležitostí a je i nejvíce navštěvován. Najdete zde různé práce u nás nebo v zahraničí. Na práce.cz najdete v současné době na 30 tisíc různých nabídek. Stránka je opět rozřazená do několika sekcí.

V první z nich najdete pracovní pozice na plný nebo zkrácený úvazek. Lokalitu hledané práce si můžete nastavit buď podle krajů a nebo i podle blízkosti okresních měst, což je jistě výhodnější. Například to může být "práce Ostrava". Na prace.cz také najdete sekci "poradna" kde si můžete přečíst různé zajímavé články, které Vám mohou poradit s problémem, když třeba hledám práci a nebo můžete i zavolat operátorům, kteří Vám poradí.

V dnešní době, také lidé často hledají příležitosti práce v Německu, jelikož je známo, že zde mají mnohem vyšší platy, než u nás. Portál práce.cz obsahuje nejednu nabídku právě z této země. Mezi další internetovou stránku, kde najdete pracovní příležitosti je Annonce. Annonce práce nabízí pouze jen jako jednu z mnoha sekcí. Jeto spíše server, ve kterém můžete prodávat věci, kterých se chcete zbavit.

Práce na doma a Úřady práce

Nejvíce zde najdete nabídky práce na doma. Podobně jako Annonce je na tom i Avízo nabídka práce. Portál Avízo se zaměřuje mimo jiné na pracovní příležitosti práce u nás, ovšem hlavní náplní tohoto serverů jsou inzeráty na prodej jakýchkoliv věcí. Avízo nabídka práce může být pro mnohé velice nepřehledná a není zde příliš velký výběr. V poslední době nabízí některé své inzeráty úřad práce právě na takovýchto portálech, aby se tím zvýšila jejich viditelnost.

Úřad práce Praha nabízí své inzeráty v sekcích "práce v Praze". Díky těmto portálům se postupně snižuje nezaměstnanost a lidé, kteří ztratí práci, mají lepší podmínky k tomu, aby si našli novou. Vyhledávat práce v zahraničí pro studenty už dnes není problém. Různé příležitosti práce v Německu, Anglii a v podobných zemích nám umožní zdokonalit si jazyky jako je Angličtina, Němčina a jiné.