Sreality.cz - Nabídky nemovitostí z ČR

Sreality je internetový server, který provozuje společnost Seznam. Server nabízí osobám, či realitním kancelářím možnost přidat zde své nabídky prodeje jakýchkoliv nemovitostí z Česka nebo i zahraničí. V současné době je na stránce www.sreality.cz k dispozici více než 160 tisíc různých inzerátů. Server sreality.cz funguje již řadu let. V roce 2010 se Seznam rozhodl spustit novou verzi sreality.cz. Ovšem jak se ukázalo, moc velké změny nová verze nepřinesla. Byla spíše mírně pozměněná grafická část stránky, přibyly některé nové funkce a naopak některé se zase zrušily. Jediné, co se výrazně změnilo, jsou ceny inzerátů. Mezi nemovitosti Sreality patří domy, byty, pozemky, chaty, chalupy a jiné. Na hlavní stránce najdete 9 hlavních kategorií, do kterých jsou nemovitosti rozděleny. Prodej bytů Sreality dalo do první kategorie, jelikož je to v současné době nejžádanější nemovitost. Jakmile na tuto kategorii kliknete, zobrazí se Vám poměrně rozsáhlá možnost nadefinovat si byt, který bude podle Vašich představ. Například zde najdete na www.sreality.cz detail prodej bytu 2+1.

Pokud si tuto kolonku zaškrtnete, budou se vám vyhledávat pouze byty s tímto počtem pokojů. Nejvyhledávanější je na sreality.cz Praha. V hlavním městě bývají většinou dražší nemovitosti, než v jiných oblastech republiky. Lokalita Sreality Praha obsahuje několik tisíc různých bytů k prodeji. Prodej bytů Sreality ulehčilo s rozšířeným vyhledáváním, kde můžete například nadefinovat z jakého materiálu je budova postavena, jaký je stav objektu a jaký je zde druh vlastnictví.

Prohledávání nemovitostí

Ve výběru Sreality Praha si můžete navíc vybrat, z jaké části Prahy budou tyto byty vyhledávané. V lokalitě sreality.cz Praha si jistě vyberete nějaký byt, který bude splňovat Vaše požadavky. Prodej domu Sreality nabízí jako druhou největší kategorii. Prodej domu Sreality vylepšilo o možnost nadefinovat si, co má hledaný dům mít, v jaké lokalitě by se měl přibližně nacházet a podobně. Sreality Brno přiřadilo ve výběru lokality do Jihomoravského kraje. Když si zde toto město zaškrtnete, tak se Vám budou vhyledávat nemovitosti právě z této oblasti. Sreality Brno má mnoho nízko energetických domů, kterých se v posledních letech staví čím dál více, abychom ušetřili za energii.

Filtrování nabídek

Lokalita Sreality Ostrava je vyhledávaná hlavně z toho důvodů, že jsou zde mnohé pracovní příležitosti. Ovšem blízko centra najdete spíše byty. V kategorii Sreality Ostrava najdete jen pár stovek rodinných domů, ale zato skoro 3 tisíce volných bytů k prodeji. Jakmile si tedy nadefinujete nemovitost, kterou právě vyhledáváte, tak Vám vyjedou všechny nabídky, které splňují tyto požadavky. Téměř každá nemovitost na www.sreality.cz má k dispozici fotografie a v popisu se dozvíte, kde se nemovitost nachází, v jakém je stavu, zda ji prodává RK a nebo soukromá osoba.

Ve všech inzerátech Sreality také najdete kontakt na osobu, které můžete zavolat v případě, že budete mít o tuto nemovitost zájem.

Prodej a pronájem nemovitosí

V kategorii Sreality Plzeň také najdete mnoho zajímavých nemovitostí na prodej. Třetí hlavní kategorie má název "Komerční". V této kategorii najdete nejrůznější místnosti, stavby, jako jsou například kanceláře, restaurace, obchody a jiné. Opět si zde nadefinujete přesně, co hledáte, kde se má tato budova nacházet a podobně. Portál www.sreality.cz nabízí také velké množství drobných staveb. Například najdete na Sreality chaty, chalupy, které jsou povětšinou v přilehlých oblastech menších měst, jako jsou například Trutnov, Děčín, Prostějov, Příbram a jiné. Pokud hledáte nějaké luxusnější bydlení, pak Vám ho může nabídnout například město Karlovy Vary, které je známé lázeňskými službami. Další lokalita, kde najdete velké množství nemovitostí je Sreality Plzeň. V lokalitě Sreality Plzeň najdete mnoho starých nemovitostí. Portál sreality.cz má také jednu zajímavou kategorii, kterou jsou dražby. Najdete zde několik stovek nabídek nemovitostí, které zde často nabízí exekutorský úřad. Tyto nemovitosti můžete vydražit i o několik stovek tisíc levněji.

Nabídky dražeb najdete nejčastěji ve větších městech, například v lokalitě sreality.cz Brno. V další kategorii zase můžete najít nabídky pronájmu bytů. V dnešní době je mnoho volných bytů například v lokalitě Sreality Olomouc. Kromě toho zde můžete vyhledávat i byty podle výše nájmů. V celé České republice najdete na 3 tisíce bytů, kde je nájem do 5 tisíc Kč za měsíc, což je velmi přijatelná cena.

Kvalitní inzeráty

V každém inzerátu najdete na www.sreality.cz detail každé nemovitosti v podobě mnoha fotografií. Portál www.sreality.cz detail zahrnuje i výpis klíčových míst, které najdete v okolí dané nemovitosti. Například jak daleko je autobusová zastávka, bankomat, pošta, restaurace a podobně. Tento portál má ve svém seznamu pouze větší města jako je Opava, Beroun, Liberec, Zlín, Chomutov, Znojmo, Kladno, Most, Ústí nad Labem a jiné. Naopak zde chybí například Teplice nebo Třebíč. Pokud chcete vyhledat místa, která nejsou v seznamu zahrnuta, pak je musíte napsat do kolonky "Upřesnit lokalitu".

Cena při prodeji nemovitostí

Pokud plánujete prodat nemovitost, pak Vás zobrazení jednoho inzerátu vyjde na 60 Kč za den. Chcete-li zvýšit šanci, že se nemovitost prodá, pak můžete využít služby "topovat inzerát", což Vám vlastně zaručí, že Vaše nabídka bude mezi předníma v seznamu. Za topování si připlatíte navíc 150 Kč. Platnost inzerátu může být maximálně na 90 dní.