Teletext ČT online: Sledujte vaše oblíbené stránky i na internetu

Txt Čt

Teletext online

Archiv starších stránek

Pro ty z vás, kteří vnímají teletext jako nedocenitelný zdroj informací, ale nestihli jste shlédnout aktuální obsah, nabízíme možnost nahlédnout do minulosti. Bohužel, uchovávání starších verzí TXT ČT není v tuto chvíli technicky možné. Teletext je dynamické médium, které se neustále aktualizuje, aby vám přineslo ty nejčerstvější zprávy, sportovní výsledky a informace o programu České televize.

Starší stránky se nepřepisují, ale nahrazují se novým obsahem. Pokud tedy hledáte informace staršího data, doporučujeme navštívit webové stránky České televize, kde naleznete archiv zpravodajství i televizních pořadů.

Věříme, že i přes tuto technickou překážku pro vás bude teletext i nadále užvědomým společníkem, který vám zpříjemní chvíle strávené u televizních obrazovek.

Mobilní aplikace

Česká televize v současnosti nenabízí samostatnou mobilní aplikaci určenou výhradně pro teletext, tedy pro službu ČT txt. Informace z teletextu ČT jsou však dostupné i na mobilních zařízeních prostřednictvím webových stránek České televize. Na adrese www.ceskatelevize.cz/porady/ najdete přehled všech pořadů ČT a po rozkliknutí konkrétního pořadu se vám zobrazí i doplňující informace, které jsou k dispozici v teletextu.

Pokud hledáte alternativní způsoby, jak přistupovat k teletextu na mobilu, existuje několik aplikací třetích stran, které umožňují procházení teletextu. Tyto aplikace si můžete stáhnout z obchodů s aplikacemi pro váš operační systém (Android, iOS). Doporučujeme si před stažením ověřit recenze a hodnocení ostatních uživatelů.

I když mobilní aplikace specificky pro ČT txt neexistuje, Česká televize se snaží zpřístupnit informace z teletextu i uživatelům mobilních zařízení. Procházení teletextu na webu ČT sice nenabízí všechny funkce klasického televizního teletextu, ale stále poskytuje rychlý a snadný přístup k důležitým informacím, jako jsou programové tipy, výsledky sportovních utkání nebo předpověď počasí.

Televizní program

Zpravodajství a sport

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, je služba, která nabízí širokou škálu informací v textové podobě. Jednou z nejoblíbenějších sekcí je bezesporu "Zpravodajství a sport".

Tato sekce přináší aktuální dění z domova i ze světa, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Najdete zde shrnutí nejdůležitějších událostí, podrobnější informace k jednotlivým tématům i rozhovory s osobnostmi. Samozřejmostí jsou i sportovní výsledky, a to jak z nejpopulárnějších sportů, tak i z těch méně známých.

Zpravodajství je rozděleno do několika kategorií, jako jsou například politika, ekonomika, kultura nebo počasí. Díky přehlednému menu se snadno zorientujete a rychle najdete informace, které vás zajímají.

Sekce "Sport" potěší fanoušky fotbalu, hokeje, tenisu, ale i dalších sportů. Nechybí výsledky, tabulky, rozhovory s hráči a trenéry ani reportáže z důležitých zápasů.

Teletext ČT je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být v obraze a mít přehled o aktuálním dění, a to i bez připojení k internetu. Stačí vám k tomu pouze televizor s podporou teletextu.

Počasí

Teletext České televize nabízí detailní a aktuální informace o počasí z domova i ze světa. V sekci Počasí najdete předpověď na několik dní dopředu pro celou Českou republiku, rozdělenou do jednotlivých regionů. Zjistíte tak, jaké bude počasí ve vašem kraji, ať už se chystáte do práce, na výlet nebo na dovolenou.

Kromě teploty se dozvíte také o pravděpodobnosti srážek, síle a směru větru, nebo o délce slunečního svitu. Pro milovníky hor je připravena speciální předpověď pro horské oblasti s informacemi o sněhových podmínkách. Pokud plánujete cestu do zahraničí, nezapomeňte se podívat na předpověď počasí pro vybrané destinace po celém světě.

Teletext ČT vám tak pomůže být vždy o krok napřed a připravit se na každou situaci.

Doprava

Teletext, tato služba, která se stala synonymem pro „červené tlačítko“ na dálkovém ovladači, nabízí kromě programu ČT i aktuální informace z dopravy. Ať už se chystáte na cesty autem, autobusem nebo vlakem, Teletext vám poskytne přehled o aktuální dopravní situaci.

Na stránkách věnovaných dopravě najdete informace o nehodách, uzavírkách, kolonách a dalších komplikacích na silnicích a dálnicích. Nechybí ani informace o stavu silničního provozu v hlavním městě Praze a dalších velkých městech. Pro ty, kteří cestují vlakem, jsou zde k dispozici aktuální informace o zpožděních vlaků a výlukách na železnici.

Informace z dopravy na Teletextu jsou pravidelně aktualizovány, abyste měli vždy k dispozici ty nejaktuálnější informace. Díky přehlednému uspořádání stránek a jednoduchému ovládání najdete potřebné informace během několika sekund. Ať už se tedy chystáte kamkoli, nezapomeňte se před cestou podívat na Teletext a zjistit si aktuální dopravní situaci.

Programová nabídka

Teletext ČT, dostupný na všech programech České televize, nabízí pestrou škálu informací a služeb. Zahrnuje aktuální zpravodajství z domova i ze světa, sportovní výsledky, předpověď počasí a programovou nabídku televizních stanic.

Programová nabídka v teletextu ČT je přehledně rozdělena podle jednotlivých dnů a časových úseků. Naleznete zde informace o filmech, seriálech, dokumentech, sportovních přenosech a dalších pořadech vysílaných na programech ČT1, ČT2, ČT Sport a ČT :D. Ke každému pořadu je uveden krátký popis obsahu, čas vysílání a případně i věkové doporučení.

Programová nabídka v teletextu ČT je užitečným pomocníkem pro všechny, kteří si chtějí snadno a rychle naplánovat své televizní sledování. Díky své přehlednosti a aktuálnosti je teletext ČT i v době internetu stále oblíbeným zdrojem informací pro širokou veřejnost.

Kontakty na ČT

Pro dotazy, připomínky nebo technické problémy s příjmem Teletextu České televize se můžete obrátit na níže uvedené kontakty. Naši pracovníci vám rádi zodpoví vaše dotazy týkající se obsahu Teletextu, jeho fungování a dostupnosti. V případě dotazů ohledně programu České televize, navštivte webové stránky České televize nebo kontaktujte přímo divácké centrum.

Často kladené dotazy

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, je služba, která nabízí doplňující informace k televiznímu vysílání. Najdete tam například aktuální zprávy, sportovní výsledky, počasí nebo program ČT.

Jak TXT ČT funguje?

Teletext je vysílán jako součást televizního signálu. Pro jeho příjem potřebujete televizor s dekodérem teletextu. Stačí stisknout tlačítko "TXT" na vašem ovladači a zadat požadovanou stránku pomocí čísel.

Je TXT ČT zdarma?

Ano, služba TXT ČT je pro všechny diváky České televize zcela zdarma.

Na jakých stránkách najdu hlavní zpravodajství?

Hlavní zpravodajství ČT najdete na stránce 100. Aktuální sportovní výsledky pak na stránce 200.

Je TXT ČT dostupný i online?

Bohužel, TXT ČT není dostupný online. Informace z teletextu ale najdete i na webových stránkách České televize.

Můžu si teletext nějakým způsobem přiblížit?

Ano, většina televizorů umožňuje zvětšit velikost písma teletextu. Podrobnosti najdete v návodu k obsluze vašeho televizoru.

Existuje nějaká alternativa k TXT ČT?

V dnešní době existuje mnoho alternativ k teletextu, jako jsou například internetové zpravodajské servery nebo mobilní aplikace.

Technické požadavky

Pro příjem a zobrazení teletextu potřebujete televizor nebo set-top box s podporou této technologie. Většina moderních zařízení tuto funkci má, ale u starších modelů to nemusí být samozřejmost. Teletext České televize (ČT) je vysílán ve standardu DVB-T/T2, takže váš přijímač musí být s tímto standardem kompatibilní. Pro správné zobrazení češtiny a speciálních znaků je nutné, aby vaše zařízení podporovalo kódování ISO 8859-2 (Latin 2). Informace o podporovaných standardech a kódováních najdete v manuálu vašeho televizoru nebo set-top boxu.

Kvalita zobrazení teletextu závisí také na síle a kvalitě signálu. Pokud je signál slabý nebo rušený, může docházet k pomalému načítání stránek, chybějícím znakům nebo nesprávnému zobrazení grafiky. V takovém případě zkontrolujte připojení antény a ujistěte se, že je váš přijímač naladěn na správný kanál. Pro zlepšení příjmu signálu můžete zkusit použít zesilovač signálu nebo směrovou anténu.

Dostupnost a pokrytí

Alternativní platformy Budoucnost Teletextu

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, je služba, která odolala zubu času. Zatímco videopůjčovny a pevné telefonní linky už pomalu upadají v zapomnění, teletext si drží své věrné publikum. Proč? Protože je jednoduchý, rychlý a spolehlivý. Informace o počasí, programech, sportu nebo dopravě jsou dostupné stisknutím pár tlačítek, bez nutnosti připojení k internetu.

Budoucnost teletextu je ale nejistá. S nástupem chytrých televizí a online platforem, které nabízí nepřeberné množství informací, se snižuje počet diváků, kteří teletext aktivně využívají. Česká televize si je tohoto trendu vědoma a hledá způsoby, jak službu inovovat a přizpůsobit moderní době. Jednou z možností je integrace teletextu do hybridní televize HbbTV, která propojuje televizní vysílání s internetovým obsahem.

Zda se teletextu podaří udržet krok s dobou, ukáže až čas. Jeho jednoduchost a dostupnost ho ale i nadále řadí mezi důležité zdroje informací, a to zejména pro starší generaci a diváky, kteří nemají přístup k internetu.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: Karel Čapek

Tagy: txt čt | informace o teletextu české televize