Yahoo Mail - e-Mail od Yahoo!

Nyní si povíme více informací o internetové službě Yahoo Mail, kterou využívá milióny lidí každý den. Před několika lety prošla tato služba poměrně významnou a nepřehlédnutelnou aktualizací, díky čemuž se také mnozí rozhodli, že svůj účet jednoduše zruší. Dříve totiž existoval tzv. Yahoo Mail classic, což byla vlastně mail služba, která nijak nepřekypovala chytrými funkcemi, ovšem v tom možná tkvěl důvod, proč ho někteří lidé měli tak rádi. Zásadní důvod v tom, proč byl Yahoo Mail classic postupně zrušen a starší uživatelé byli donucení buď účet upgradovat a nebo ho zrušit byl v tom, že v nové verzi dáváte povolení, aby mail.yahoo.com mohl skenovat Vaše emaily a zprávy. I když to zní možná jako zásah do soukromí, tak to má i své logické opodstatnění. Jednat to slouží jako prevence proti zneužití, a také se Vám díky tomu bude zobrazovat relevantní inzerce. V současné době je Yahoo Mail co se týče použití a množstvím funkcí na tom podobně, jako Gmail. Důvod, proč se v České republice nepoužívá v takové míře Yahoo mail je ten, že zde není plná podpora Českého jazyka, a tudíž je mnohé v Angličtině.

Pokud máte nějaký problém, tak musíte znát angličtinu, abyste si zjistili řešení, avšak lokalizace do ostatních jazyků se na službu postupně přidává a možná se proto i my v ČR dočkáme její lokalizace do českého jazyka.

Přihlášení do Yahoo eMailu

Pro ty, kteří ale umí dobře Anglicky, by to neměl být nějak zvlášť velký problém. Pokud hledáte Yahoo mail sign in (přihlášení do této e-mailové služby), tak stačí, když navštívíte internetovou stránku www.mail.yahoo.com. Zde si založíte nový účet, který Vám umožní přístup jak do Yahoo email, tak i do ostatních služeb. Yahoo Mail sign in, pak už probíhá klasicky. Zadáte Vaší adresu a heslo. Ovšem můžete si zaškrtnout automatické přihlašování, což Vám ušetří čas.

Co vše Yahoo Mail umí?

Jakmile se tedy přihlásíte, tak uvidíte bílé pozadí, které doprovází pro Yahoo typická fialová barva. Klasicky máte v levé části sloupec, kde se nachází kolonka "napsat", pro možnost napsání nové zprávy. Pod ním je doručená pošta, koncepty, odesláno, spam a koš. Zkrátka naprosto běžná nabídka, kterou obsahuje asi každá mailová služba. Věc, která Vás může příjemně překvapit je, že má yahoo.com Mail s neomezeným úložným prostorem, což jistě každého potěší. Yahoo Email také vylepšil o funkci, kde můžete roztřídit zprávy a kontakty do přehledných složek a kategorií. Navíc yahoo.com email vylepšil o možnost přihlášení do messengeru, takže si přímo v mail.yahoo.com můžete psát se svými přáteli z facebooku nebo jiných sociálních služeb. Také si zde můžete z těchto služeb uložit veškeré kontakty a budete je mít přehledně po ruce. Pro zrychlení psaní v Mail Yahoo, můžete využít možnost rychlé odpovědi. Nesmíme také zapomenout na to, že yahoo.com email doladil tak, aby Vám chodilo co možná nejméně spamů, díky pokročilým ochranným technologiím, které pro tento Mail Yahoo před lety koupil a naprogramoval.

Yahoo email se tedy na první pohled jeví jako velmi bezpečný, což tak i do jisté míry je, ovšem bylo už i několik skandálu, kdy uniklo velké množství hesel z účtů mail.yahoo.com.

Expirace emailového ID

Jedna z nejaktuálnějších věcí, čím yahoo.com Mail vylepšil je, že pokud uživatel více než rok nepoužívá svou adresu, tak si toto ID může vzít někdo jiný. Existuje totiž jakýsi pořadník, kde můžete zadat, jaké ID by se Vám líbilo, a pokud se stane, že bude za nějaký čas volné a nepoužívané, tak budete informovaní o tom, že do 48 hodin, si jej můžete zabrat. Díky tomu bude mít www.mail.yahoo.com za krátkou dobu účty pravidelně využívané a nebudou tak už účty, které nebudou využity.

Na závěr můžeme říct, že pokud máte rádi něco přehledného, ale zároveň chcete i velké množství doplňků a funkcí, tak pro Vás tento Mail (i přes všechny zápory) bude vhodný.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: yahoo mail | mail yahoo | mail.yahoo.com | www.mail.yahoo.com | yahoo mail sign in